Güncel
Giriş Tarihi : 14-10-2021 19:58   Güncelleme : 14-10-2021 20:01

Federasyonlarda seçim heyecanı

Federasyonlarda seçim heyecanı

Spor Federasyonlarında seçim heyecanı start alıyor. Toplam 52 Federasyon Ekim ve Kasım ayında yeni başkan ve yönetim kurulunu belirleyecek. Seçimler yarın Cimnastik Federasyonu ile başlayacak.

Geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamayan ve Tokyo Olimpiyat Oyunları sonrasına ertelenen seçimli genel kurullar, Ekim ve Kasım aylarında düzenlenecek. Toplam 52 Federasyon yarından itibaren Kasım ayı ortasına kadar yeni başkan ve yönetim kurullarını belirleyecek. Seçimler yarın Cimnastik Federasyonu ile start alacak. Büyük Federasyonlarda da seçim heyecanı yaşanacak. 26 Ekim’de Voleybol, 31 Ekim’de Atletizm, 3 Kasım’da Boks 4 Kasım’da basketbol, 6 Kasım’da Güreş ve 7 Kasım’da Tekvando Federasyonu’nda Başkanlık ve Yönetim Kurulu seçimleri gerçekleştirilecek. 

EKİM AYI SEÇİMLERİ

Ekim ayı içerisinde 16 Ekim’de Cimnastik, 21 Ekim’de Modern Pentatlon, 23 Ekim’de Triatlon, Eskrim, Bocce Bowling ve Dart, 24 Ekim’de Atıcılı-Avcılık, Bilardo, 25 Ekim’de Yelken, 26 Ekim’de Voleybol, Okçuluk, 27 Ekim’de Halter, Otomobil Sporları, 28 Ekim’de Kick Boks, Kano, 29 Ekim’de Ragbi, Vücut Geliştirme, 30 Ekim’de Hokey, İzcilik, 31 Ekim’de Dans, Kürek, Atletizm, Geleneksel Türk Okçuluk ve Hentbol Federasyonları seçimleri gerçekleştirilecek.

KASIM AYI SEÇİMLERİ

Kasım ayı içerisinde ise 1 Ekim’de Hava Sporları, Sualtı Sporları, Mai-Tai, Golf, 2 Kasım’da Yüzme, Binicilik, Okul Sporları, Briç, 3 Kasım’da Bisiklet, Boks, Badminton, 4 Kasım’da Masa Tenisi, Basketbol, 5 Kasım’da Satranç, Herkes İçin Spor, Üniversite Sporları, 6 Kasım’da Judo, Karate, Güreş, Halk Oyunları, 7 Kasım’da Dağcılık, Tekvando, İşitme Engelliler, Geleneksel Spor Dalları, Wushu-Kung Fu, 13 Kasım’da Özel Sporcular ve 27 Kasım’da Bedensel Engelliler ve Görme Engelliler Federasyonu seçimleri yapılacak.