MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 08-08-2021 09:18   Güncelleme : 08-08-2021 09:26

Faruk Koca 'Kitsiou'nun Ankaragücü'nde yeri yok'

Faruk Koca 'Kitsiou'nun Ankaragücü'nde yeri yok'

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca Stelios Kitsiou'yu şu anda kalmak istese de takımda tutmayacaklarını söyledi.

Faruk Koca, futbolculara, "Ankaragücü’nde oynamak isteyen oyuncuların başımızın üstünde yeri var" dediğini belirterek,  "Oynamak istemeyenler de bize bildirsin, önlemimizi alalım dedik. Alper, Kitsiou ve Endri, Süper Lig’de devam etmek istiyoruz dedi. Börven’in menajeri de aynı şeyi söyledi" ifadelerini kullandı.

Faruk Koca sözlerini şöyle sürdrdü:

"Börven’in menajerleri Gaziantep FK ile görüştükten sonra 'Hayırlı olsun' dedim. Börven, 'Ben devam etmek istiyorum' dedi. Menajerlerle konuştuk. Yabancı menajerleri ile görüştük, sözleşme iyileştirme istediler, kabul ettik. Daha sonra Türk menajeri ile konuşunca tekrar sorun çıktı. Bu sorunlar yaşanırken Börven bize hiç yardımcı olmadı ve Ankaragücü’ne yakışmayan bu menajer tavırlarına tepki göstermeyince ben de 'Börven bu kulübe yakışmıyor, kalsa da oynatmam' dedim. Daha sonra da gitti. Ankaragücü’nün itibarına kimsenin zarar vermesini istemem.

Kulübün onuru, futbolcunun tavrından önce gelir. Kitsiou’da 'Gideceğim' dedi o sebeple Murat Uçar ve Erdem’i aldık. Kitsiou şu andan itibaren kalmak istese de kulüpte tutmam. Kitsiou’nun, Ankaragücü’nde yeri yok. Lukasik gideceğini söylemediği için ona sahip çıktık. Bütün çalışmalarımızda da yer aldı ama menajer oyununa gelmesini istemiyorum bu futbolcuların. Börven ile Lukasik’in menajeri aynı kişi. Kitsiou’nun Türk menajerine, bu sezon oynamayacak olan Kitsiou’nun bu sezon ki menajerlik ücretini dahi ödedik.”