Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 10-07-2021 12:00   Güncelleme : 10-07-2021 12:02

Gençlerbirliği'nde LuaLua ve Tshibola imza attı

Gençlerbirliği'nde LuaLua ve Tshibola imza attı

Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’nde yeni transferler Kazenga LuaLua ve Aaron Tshibola için imza töreni düzenlendi. 

Törende konuşan Başkan Niyazi Akdaş, öncelikle yeni transferleri basına tanıtıp yaptığı açıklamada, “yeni oyuncuları aramızda gördüğüm için mutluyum ve Gençlerbirliği için transfer henüz bitmedi. Önümüzdeki günlerde Mert Kula ve Dmytro Grechyshkin için de imza töreni düzenleyeceğiz.”dedi.

Akdaş yaptığı açıklamaların ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Basının kendisine sorduğu soruları cevaplayan Aaron Tshibola, orta sahanın her yerinde oynayabildiğini ancak 6-8 numara pozisyonlarında kendisini daha rahat hissettiğini ve oyunu daha iyi yönlendirebildiğini düşündüğünü dile getirdi.

Kazenga LuaLua ise geçmişte ağabeyinin Türkiye’de oynaması sebebiyle transfer olmadan önce ağabeyiyle telefonda konuştuğunu ve Türkiye hakkında olumlu şeyler duyduğunu basınla paylaştı.

İngiltere ligleri haricinde bir ligde oynamamış olmasına dair sorulan soruya cevap veren LuaLua, bu durumun kendisini çok etkilemeyeceğini, hızlı bir şekilde adapte olmak istediğini ve bunu yeni bir meydan okuma olarak gördüğünü belirterek açıklamalarını sonlandırdı. 

Yapılan açıklamaların ardından Kazenga LuaLua ve Aaron Tshibola, kendilerini 2 yıl süreyle Gençlerbirliği’ne bağlayan sözleşmeye imza attılar.