Kocaelispor
Giriş Tarihi : 07-07-2021 13:00   Güncelleme : 07-07-2021 13:03

Kocaelispor'a Liberyalı sol kanat; Terrence Tisdell

Kocaelispor'a Liberyalı sol kanat; Terrence Tisdell

Kocaelispor'un İsrail takımlarından Hapoel Petah Tikva takımından transfer ettiği 23 yaşındaki Liberyalı kanat oyuncusu Terrence Tisdell bugün yapılan törenle kendisini 1+1 yıllığına Kocaelispor'a bağlayan sözleşmeye imza attı

Körfez Brunga Tesisleri'nde yapılan imza törenine  Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ile birlikte yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Tisdell'in eşi Alima ve arkadaşları da katıldı Başkan Engin Koyun yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu dönem birbirinden kıymetli  transfer yaptığımızı düşünüyorum. Gelinen noktada Tisdell kardeşimiz de bulunuyor. Öncelikle kendisine hoş geldin, hayırlı olsun diyorum. Ülkemize hoş geldi. İnanıyorum ki kendisi kulübümüze uzun yıllar hizmet edecek. Yaşı ve sol ayağıyla başarılı bir süre geçireceğimizi ümit ediyorum.

"TRANSFER YÜZDE 90 TAMAM"

"Ligin üzerinde transferler yaptık. Yüzde 90 transferimiz tamamlandı. Aramıza katılacak Mandjeck ile birlikte tamamlanabilir. Kampta hocalarımız ve takım arkadaşları da kendilerini heyecanla bekliyor. Tisdell, çok güzel bir kulüpte görev alacaksın. Bu kulüp büyük taraftarı olan büyük bir camia. İnanıyorum ki uzun yıllar burada formanla çok mutlu günler yaşayacaksın. Bu şehir vefalı bir şehir. Formanın hakkını vereni asla unutmaz. Camiamız için hayırlı uğurlu olsun"

"İSMET VE DOĞUKAN'A GÜVENİYORUM"

"Yabancıyla ilgili bir oyuncuyla daha görüşmelerimiz devam ediyor. Kaliteli bir ayak. Onu da kattığımızda yabancı sayımız doluyor. Kaleci transferiyle ilgili İsmet ve Doğukan'a güveniyorum. Kampta şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Liderlerin doğuşuna şans vermek gerekir. Kendilerini ispat edip uzun yıllar takımımıza hizmet edeceklerini düşünüyorum. Teknik heyetin de raporu önemli. Gençleri desteklememiz lazım. Altyapıdan gelen çocuklarımızın da onları heyecanla örnek alacağını düşünüyorum. Bu konuda spor kamuoyunun da destek vermesi gerektiğini söylüyorum. Kamptaki performansları bizim için anlam ifade edecek. Çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım"

"SÖZLEŞMELER SABİT KURLA YAPILIYOR"

"Şu ana kadar yapılan sözleşmeler bugünkü kurla yapıldı. Artsa da bugünkü kura göre ücret ödenecek. Geleceği de hesaplıyoruz. Hiçbirinde sorunla karşılaşmadık.   Sağlık raporunun ardından sözleşmeleri yapıyoruz. Sözleşmeler takımı zora sokmayacak şekilde yapılıyor. Geçmişten ders çıkarıyoruz. Aynı sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Adaletli bir sözleşme olsun istiyoruz. Hem kulübümüzü hem de futbolcuları mağdur etmiyoruz. Disiplinli ve düzenli bir kulübüz. Oyuncular referansla geliyor. İyi bir imaj bıraktığımızı düşünüyorum. Bunu bozmamak için de gayret ediyoruz. Hakları neyse gününde almak zorundalar. Biz de formanın hakkını vermelerini istiyoruz."