Amatör Küme
Giriş Tarihi : 07-07-2021 09:31   Güncelleme : 07-07-2021 09:41

Murat Kandazoğlu yeinden AASKF Başkanı seçildi

Murat Kandazoğlu yeinden AASKF Başkanı seçildi

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Olağan Genel Kurulu’nda Murat Kandazoğlu yeniden başkan seççildi.

Yenimahalle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde yapılan seçimin Divan Başkanlığı’nı Etimesgut ve Rizespor’un eski Başkanları’ndan Hasan Kartal yaptı.

AASKF Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık için Ankara’nın iki ismi olan Murat Kandazoğlu ve Halil Turhan yarıştı. İlk iki turda kazanan belli olmayınca seçim üçüncü tura kaldı.

Üçüncü tur seçimler başlamadan önce adaylardan Halil Turhan yarıştan çekildiğini açıkladı. Halen AASKF Başkanlık görevini yürüten Murat Kandazoğlu delegelerin 390’ının oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Diğer aday Halil Turhan 170 oy aldı, 3 oy ise geçersiz sayıldı.

AASKF Başkanlığı’na yeniden seçilen Murat Kandazoğlu yaptığı teşekkür konuşmasında; “Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan genel kurulunu bugün gerçekleştirdik. Genel kurul sonrasında 390 delegemizin oyu ile yeniden başkanlığa seçildim. İlk günkü heyecan, şevk ve azim ile federasyonumuza faydalı olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu seçim süreci gerçekten çok yorucu geçti. Ama her zaman söylediğim gibi benim için öncelik kulüplerimizin sıkıntılarını gidermek. Öncelikle genel kurulumuza katılan tüm delegelere teşekkür ediyorum.

Belki de Federasyonumuzun bu güne kadar yapılan en geniş katılımlı kongresi oldu. Ben sadece bana oy verenlerin değil, vermeyenlerin de başkanıyım. Bugünden itibaren yine Amatör Spor kulüpleri için çalışmaya devam edeceğiz. Gün tüm kırgınlıkları, gerginlikleri bir kenara bırakıp Ankara amatör sporu için kenetlenme günüdür. Ben bir kez daha Ankara’nın dört bir yanından gelip genel kurulumuza katılan ve son derece, demokratik bir şekilde kongremizin yapılmasını sağlayan tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun" dedi.