Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 09-06-2021 08:54   Güncelleme : 09-06-2021 08:56

Gençlerbrliği'nde hızlı trafik sona erdi

Gençlerbrliği'nde hızlı trafik sona erdi

Gençlerbirliği cephesinde tuhaf bir süreç işliyor. Başkan adayları önce öne çıkıp sonra geri adım atıyor ardından da ikna çabaları devreye giriyor.

Mevcut başkan Murat Cavcav, yeni dönemde aday olmayacağını net bir şekilde ortaya koydu ve sonrasındaki süreçte, araya girip fikrinden vazgeçirmeye çalışsalar da bu duruşundan geri adım atmadı. Cavcav’ın ‘yokum’ sözünü aldıktan sonra eski başkan vekillerinden Niyazi Akdaş, ekibinde yer vereceği bazı arkadaşlarıyla birlikte başkan adaylığını açıklasa da 4 gün sonra, sosyal medya ve internet haber portallarında organize linç kampanyası ile karşılaştıklarını gerekçe gösterip, adaylıktan çekildiğini duyurdu. Bu gelişmenin ardından, daha önce de başkan adaylığı gündeme gelen Arda Çakmak, başkan Murat Cavcav ile bir araya geldi. Murat Cavcav’ın, hem Niyazi Akdaş, hem de Arda Çakmak ile yaptığı görüşmelerde kritik nokta, 700’ü aşkın üyenin aidatının bir kalemde yatırılması konusuydu. Mevcut yönetimin kongrede ibra ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmaması, bu görüşmelerde gündeme gelirken, her iki taraf ayrıca yönetime alacağı ancak kulüp delegeliği bulunmayan isimlere, bu hakkın tanınması için talepte bulundu. Akdaş’ın çekilmesinin ardından ibre Arda Çakmak’a dönerken, önceki gün yine beklenmedik bir gelişme yaşandı ve bu kez de Arda Çakmak, aday olmayacağını açıkladı.

İNSANLAR KÜSTÜRÜLMÜŞ GÖREV ALMAYI KABUL ETMİYOR

Arda Çakmak, önceki gün yönetimi oluşturma konusunda bir dizi temasta bulunurken, beklediği cevapları alamayınca geri adım attı. Maddi sorumluluğu tek başına yüklenmeye hazır olduğunu beraber çalışmayı düşündüğü arkadaşlarına ileten Çakmak, mevcut yönetimdeki bazı isimlere teklif götürürken, dışarıdan yönetime almayı planladığı kişilere de ulaştı. Çakmak, yönetim listesi oluşturma çabalarından sonuç alamazken, bazı isimlerin küstürüldüğü için görev almak istemediğini ileri sürdü. Çakmak, beraber çalışmayı düşündüğü bazı arkadaşlarına da camiadan yükselen tepkilere anlam veremediğini belirtip, seçime girmekten vazgeçti.

Bu gelişmenin ardından gözler bir kez daha Niyazi Akdaş ve Arif Ölmez’e çevrilirken, Murat Cavcav ile Arif Ölmez’in görüştüğü bilgisi dikkati çekti. Önceki gün, Arif Ölmez’in başkanlığında yeni bir yapılanma fikri konuşulmaya ve olgunlaşmaya başladı. Ancak, akşam saatlerine doğru rüzgarın yönü yeniden değişti. Başkanlıkla ilgili hevesinin kalmadığını söyleyen Akdaş’ı kararından döndürmeye ve yeniden aday olmaya ikna çabaları hız kazandı. İkna edilen Niyazi Akdaş geç saatlerde ekibi ile aday olduğunu açıkladı.