Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 04-06-2021 18:28   Güncelleme : 04-06-2021 18:31

Gençlerbirliği'nde Arda Çakmak'tan flaş adaylık açıklaması

Gençlerbirliği'nde Arda Çakmak'tan flaş adaylık açıklaması

Gençlerbirliği'nde seçim öncesi sıcak saatler yaşanıyor. Başkan adaylarından Arda Çakmak, seçimle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Spor Toto Süper Lig’de veda eden ve gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele verecek olan Gençlerbirliği’nde sıcak saatler yaşanıyor. Daha önce başkanlığa adaylığını açıklayan Niyazi Akdaş, 10 Haziran'daki seçim öncesi adaylıktan çekildiğini ifade etti.

Başkent ekibinde daha önce Arda Çakmak adaylığını açıklamıştı. Arda Çakmak, Niyazi Akdaş’ın adaylıktan çekilmesi ve seçim hakkında yeni bir açıklama yaptı. 

Arda Çakmak, “Seçim konusundaki kararımız belli. Niyazi ağabey büyüğümüz diye bir adım aslında geride durmuştuk. Niyazi ağabeyin çekilmesi sonrasında, net bir şekilde seçimde adayım” ifadelerini kullandı. 

“Ekibimizi toparlıyoruz, amacım hak ettiğimiz yerde olmamız”

Çakmak, “Şu anda camia içinden insanlarla görüşmeler yapıyoruz. Ekibimizi toparlıyoruz. Seçimi kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Niyazi ağabeyin kararına da saygı duyuyorum. Tek amacım Gençlerbirliği’ni hak ettiği yere getirmek” diye konuştu. 

Arda Çakmak’ın planı ne? 

Gençlerbirliği Başkan Adayı Arda Çakmak, öncelikli olarak kulübün mali yapısını sağlam temeller üstüne oturtmayı planlıyor. Kulübün ihtiyaçlarını bildiğini ifade eden Çakmak, altyapıya gereken önemi verip, 1-2 yıl içinde yeniden Süper Lig’de yer alacaklarını ve bu kez kalıcı olacaklarını vurguluyor.