Süper Lig
Giriş Tarihi : 02-05-2021 19:16   Güncelleme : 02-05-2021 19:21

Derbi Fırat Aydınus'un, Arslanboğa'nın sözleşmesi tehlikede

Derbi Fırat Aydınus'un, Arslanboğa'nın sözleşmesi tehlikede

Ali Erdoğan (Yurtspor) - Merkez Hakem Kurulu 8 Mayıs cumartesi günü Galatasaray-Beşiktaş arasında  oynanacak krtik derbi maça Fırat Aydınus'u görevlendireceği öğrenildi.

MHK'nın gündemine FIFA kokartlı  Cüneyt Çakır ve Halil Umut Meler'in de geldiği ancak bu iki hakemin son maçlarda formsuz olması nedeniyle vaz geçtiği ifade edildi.

Sezon sonu hakemliği yaş haddi nedeniyle bırakacak olan ve son haftalardaki  krtik maçlardaki yönetimi nedeniyle MHK'nın bu hafta maç vermediği  Aydınus'u tercih etti.. 

ARSLANBOĞA'NIN SÖZLEŞMESİ TEHLİKEDE

Türkiye 1.liginde  şampiyonluğa etki edecek Adanademirspor-Balıkesirspor maçında görev yapan Suat Arslanboğa'nın sözlmeşmesi tehlikeye girdi.

Balıkesirspor'un beraberlik golünü  ofsayt gerekçesiyle  iptal eden  Arslanboğa'nın ceza alması gündemde.TFF ile sözleşmesi bulanan Suat Arslanboğa'nın gelecek sezon sözleşmesinin uzaması için  Süper Lig'de 15 maç yönetmesi gerekiyor.

Bugüne kadar 14 maçta düdük çalan Arslanboğa'nın Süper Ligin bitimine  üç maç kala görev almadığı takdirde sözleşmesi yenilenmeyecek ve TFFF'den  maaş alamayacak ve  ikinci sınıf hakem kategorisine düşecek.