Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 13-03-2021 08:54   Güncelleme : 13-03-2021 09:05

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş'ın ekibi belli oluyor

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş'ın ekibi belli oluyor

Gençlerbirliği'nde duayen başkan İlhan Cavcav’ın vefatından 2 gün önce, yapılan bir operasyonla başkan vekilliği görevinden istifa etmek zorunda bırakılan Niyazi Akdaş’ın yeniden aktif rol üstlenmesi, dengeleri değiştirmiş durumda.

Başkan Murat Cavcav ile Niyazi Akdaş arasında telefon görüşmesi ile başlayan, sonrasında yüz yüze buluşmayla devam eden temas trafiği, Akdaş’ın, önceki gün Ankara Valisi Vasip Şahin’in Gençlerbirliği’ni ziyaretinde, kulüpte bulunması ile farklı bir boyuta geçti.

Başkent ekibinin mevcut yönetimi için kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıda Akdaş, destek sağlayacak önemli bir isim olarak değerlendiriliyor.

Beştepe kulislerinde ortaya atılan bazı iddialar mevcut. Yaz aylarında başkanvekilliği görevinden yönetim kararı ile uzaklaştırılan, ancak yönetim kurulundan istifa etmeyen ve ihraç istemi ile gönderildiği kulüp disiplin kurulundan, 4 kınama ve bir ihraç kararı alan Arif Ölmez’in, Akdaş’ın yanındaki en güçlü isim olarak, yeni yönetimde belirleyici rol oynayacağı belirtiliyor.

Seçime kadar geçecek sürede, Niyazi Akdaş’ın resmi olmayan başkan unvanı ve ağabey sıfatı ile gerekli desteği vereceği, Arif Ölmez’in ise başkan vekilliği unvanını yeniden elde edip, kulüp işleyişi üzerinde söz sahibi olacağı ileri sürülüyor. Eski yöneticilerden Sinan Gürsoy ile mevcut yönetim içinde bulunan 4 ismin de Akdaş’ın ekibinde kalmayı sürdüreceği gelen bilgiler arasında.

Özgür Şahiner/Hürriyet Ankara