Güncel
Giriş Tarihi : 24-02-2021 10:15   Güncelleme : 15-03-2021 16:19

Türkiye Uzay Ajansı

Türkiye Uzay Ajansı

2018 yılında kurularak faaliyete geçen Türkiye uzay ajansı kurulduğu andan itibaren dikkatleri üstüne toplamayı başarmıştır. Türkiye uzay ajansı sürekli olarak yeni fikirler ve farklılıklar ile teknolojiyi geliştirmek için ilerler. Türkiye uzay ajansının yeni projesi Ay’a bir Türk vatandaş göndermektir. Ay’a gönderilecek insan sayesinde hem Türkiye uzay konusunda çok gelişecek hem de adını duyurma imkânı sağlanacaktır.

Ay’a insan göndermenin ve orada bir ev liman gibi sanayileşme ortamının hazırlanması için verilen tarih 2023 yılıdır. Serdar Hüseyin Yıldırım Türkiye uzay ajansının yaklaşık olarak iki yıldır başkanlığını yapan ve ilerlemesine katkıda bulunan birisidir. Uzay sektörünün ilerlemesiyle beraber hem teknolojiye katkı sağlanıyor hem de yeni iş imkânları ortaya çıkıyor. Türkiye uzay ajansı şimdiden personel aramaya ve gereken eğitimler için açılacak okulların çalışmasına başladı.

Türkiye Uzay Ajansı Personel Alımı

Türkiye uzay ajansı personel alımı ilk olarak temizlik ve garson alanında başladı. Temizlik elemanı ve garsonluk için başvuru yapmak istiyorsanız belirli şartları gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu şartlardan ilki kesin ve net olarak iki işte de Ankara’da oturulması ikametinin Ankara’da bulunması gerekmektedir.

Aynı zamanda iki iş için de geçerli olarak sağlık kontrolleri tam olarak yapılmış sağlam olarak sağlıkta bir problem çıkmaması gerekir. Türkiye uzay ajansı alacağı elemanların kesinlikle otuz yaşını doldurmamış olmaları gerektiğini açıkladı. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise erkek personel alımlarında mutlaka askerlik yapılmış ya da ertelenmiş olması gerektiği vurgulandı.

Türkiye Uzay Ajansı Sitesi

Türkiye uzay ajansı hakkında gereken tüm bilgi ve olan bütün etkinliklerden haberdar olmak için internetten Ant haber sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Türkiye uzay ajansı sitesi resmi olarak kurulmuş bir sitedir. İstediğiniz ve merak ettiğiniz her bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Türkiye Uzay Ajansı Logosu

Türkiye uzay ajansını logosunu oldukça derin düşüncelerle beraber hayata geçirmiştir. Logo derin düşünce ve Türkiye bayrağında bulunan yıldızı anlatır. Bu anlatımla birlikte Türkiye’nin uzay hakkında olan başarılarının daha çok güçleneceğine ve başarıya ulaşacağı söyleniyor. Türkiye uzay ajansı logosu Milli Uzay Programında 2021 yılında yetkili ve saygın insanlar tarafından halka anlatıldı.

Türkiye Uzay Ajansı Kuruldu

2018 yılında Türkiye uzay ajansı kuruldu faaliyetlerini göstermeye başladı. Ardından bir sene geçtikten sonra Türkiye uzay ajansının başına Serdar Hüseyin Yıldırım’ın geçmesiyle daha yeni projelere ve başarıla imza atıldı. Daha detaylı bilgi almak ve bilgi sahibi olmak için sizler de Ant Haber sitesini inceleyebilirsiniz.