Keçiörengücü
Giriş Tarihi : 10-02-2021 17:28   Güncelleme : 10-02-2021 17:31

İlker Püren 'Keçiörengücü hedefe güçlü adımlarla gidiyor'

İlker Püren 'Keçiörengücü hedefe güçlü adımlarla gidiyor'

Keçiörengücü Teknik Direktörü İlker Püren, “Rakibin önümüzdeki hafta Altay olmasının ya da farklı bir rakip olmasının bizim açımızdan hiçbir önemi yok.” dedi.

Başkent ekibinin teknik direktörü İlker Püren, cumartesi günü karşılaşacakları Altay maçı öncesinde kulübün YouTube kanalına açıklamalarda bulundu. Ayrıca Püren, devre arası kampı ile sezonun ikinci yarısında karşılaştıkları Boluspor, Ankaraspor ve Adanaspor maçlarını da değerlendirdi.

“Hedefin içerisinde, hedefine emin adımlarla giden güçlü bir Keçiörengücü’nü herkesin izleyeceğini garanti ediyorum”

Hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları Altay maçı için Püren, “Lige bakıldığı zaman herkesin herkesi yenebildiği değişik bir ligde oynuyoruz. Burada o hafta kim daha iyi motive olursa onun bir adım önde olduğu bir lig. Hazırlık müsabakalarında düşünürsek 30'a yakın maç oynadık. O müsabakaların her birinde dominant futbol oynadık. Rakibin önümüzdeki hafta Altay olmasının ya da farklı rakip olmasının bizim açımızdan hiçbir önemi yok. Biz yine hem ligdeki sıralamamızı garantileyip hem de oyunsal olarak izleyenlere keyif vermek için sahada olacağız. İnşallah iyi futbol ile beraber artık ikinci yarıda kazanılan puanlar da önem arz ediyor. İnşallah oradan galip gelen taraf biz olup sıralamada Altay’ı altımıza alıp psikolojik olarak kendimizi daha güçlü hissettiğiniz zaman ondan sonra oynayacağımız müsabakalarda hedefin içerisinde, hedefine emin adımlarla giden güçlü bir Keçiörengücü’nü herkesin izleyeceğinin garanti ediyorum.” açıklamasında bulundu.

“Devre arası hazırlıklarımızda özellikle ilk yarında oynadığımız oyun planını geliştirmek üzere çalışmalarımız gerçekleştirdik”

Devre arası kamp çalışmalarına değinen Püren, “İlk yarıda oynadığımız bir oyun profili vardı. Aldığımız ve kaybedilen puanlar vardı. Biz burada değerlendirmeyi yaparken öncelikli olarak, oyun formatımızı oyun gücümüzü sahaya yansıtabiliyor muyuz? Yansıtamıyor muyuz? Bunu öncelikli olarak aldık. İlk yarının genelinde şanssız puanlar kaybetmiş olsakta oyun formatımızı sahaya yansıtan, her zaman dominant futbol oynayan, önde basan geriye çabuk toparlanan, geriden mümkün olduğunca bilinçli bir şekilde hücuma katılan bir takım görüntüsü verdik. Tabii ki devre arasına girdiğimizde performansı düşük olan oyuncularımız ile yollarımızı ayırıp bizim kendi oyun felsefemize uygun genç, dinamik ve diğer yabancı ülkelerden de takıma katılan oyuncularımız ile birlikte ikinci yarıya daha güçlü bir şekilde girdik. Devre arası hazırlıklarımızda özellikle ilk yarında oynadığımız oyun planını geliştirmek üzere çalışmalarımız gerçekleştirdik.” diye konuştu.

“Boluspor maçında hem Adanaspor maçında ilk yarıya oranla daha fazla hücuma girdiğimiz, oyun sistemimizi daha fazla geliştirdiğimiz gözle görülür bir gerçekti”

Sezonun ikinci yarısında oynanan Boluspor, Ankaraspor ve Adanaspor maçlarını değerlendiren Ankara Keçiörengücü Teknik Direktörü İlker Püren, “İkinci yarının ilk 3 haftasını değerlendirecek olursak hem Boluspor maçında hem Adanaspor maçında ilk yarıya oranla daha fazla hücuma girdiğimiz, oyun sistemimizi daha fazla geliştirdiğimiz gözle görülür bir gerçekti. Bizi tek üzen aslında önceki hafta oynadığımız Ankaraspor maçında mağlubiyetten önce kendi oyun formatımızı sahaya yansıtamadığımız bir müsabaka oldu. Hava şartları oyun kurmamızı oyun oynamamıza engellese de ne olursa olsun yine de rakipten daha fazla o iş istemeliydik. Oyun formatımızı sahaya yansıtmalıydık. Hafta içi oyuncularla yaptığımız konuşmada bizim kendi oyun formatımızın sahaya her zaman yansıtmamız gerekliliğinin ortaya çıktığını söyledik. Onlarda zaten bu şekilde sahada keyif alıyorlar. Mutlu oluyorlar. Kendilerini daha iyi ifade ediyorlar. Kendi oyun formatımızı oynadığımızda oyuncular ne yaptığını ezbere bildiği için performans anlamında da ortaya çok güzel şeyler çıkıyor. Ben gelişen ve değişen pozitif bir takım olduğumuzu gözlemliyorum.  Oyuncularımızın özellikle forma bulsunlar ya da bulamasınlar takıma olan psikolojik ve fiziksel katkıları çok mutluluk verici. Bundan sonra biz bu ligin içeresinde var olma adına hem güçlü bir oyun hem de kazanılan puanlar ile ligin üst sıralarına inşallah yer alacağız diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.