TFF 3.Lig
Giriş Tarihi : 08-02-2021 20:12   Güncelleme : 08-02-2021 20:15

Altındağspor'dan Futbol Federasyonu'na tepki

Altındağspor'dan Futbol Federasyonu'na tepki

3. Lig 3. grupta mücadele eden Altındağspor, ekonomik sıkıntıları aşmaya çalışıyor.

Profesyonel liglerde borçsuz kulüplerin başında gelen başkent ekibi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun sorunlara kayıtsız kalmasından şikayetçi.

Gelirlerinin kısıtlı olmasına rağmen kendi ayakları üzerinde durmaya çalıştıklarını belirten Altındağspor Başkanı Hakan Karakaya, "Biz bir belediye yada bir kurum takımı değiliz. Düzenli gelirimiz yok. Cebimizden harcadığımız paralarla kulübü yönetmeye çalışıyoruz" dedi.

"COVID-19 TEST GİDERLERİ BELİMİZİ BÜKÜYOR"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yükümlülüklerini yerine getirmediğine dikkat çeken Karakaya, "Yayın gelirlerinden bizlere düşen payı alamıyoruz. Karşımızda bir muhatap da yok. Her hafta Covid-19 testi yapıyoruz ve bu ciddi bir maliyet. Sadece takımın değil, maçta görevli kim varsa test giderleri bize ait" diye konuştu.

"DEVLET KENDİ STADINDAN KİRA ALIYOR" 

TFF'nin alt liglere sırt çevirdiğini de ifade eden Başkan Hakan Karakaya, sözlerine şöyle devam etti: "Süper Lig kulüpleri gibi sponsor, reklam yada forma gelirimiz yok. Başkentin takımıyız ama maç yapacak stat bulamıyoruz. Bulduğumuz stada da 45 bin lira saha tahsis ücreti ödüyoruz. Devlet kendi stadından neden ücret alır anlamıyorum. 3. Lig'de bir kulübün sezonluk gideri 5 milyon lirayı buluyor. Bunlar nasıl ödeniyor, gelin bir de bize sorun."

"2. LİGE ÇIKACAĞIZ" 

Ara transfer döneminde kadrolarına 10 yeni isim kattıklarını belirten Hakan Karakaya, sözlerini şöyle tamamladı: "Hedimiz doğrultusunda kadromuzu güçlendirdik. Uyum sürecini çabuk atlattıkları takdirde, farklı bir Altındağspor izleteceğiz. Bize olan güveni boşa çıkartmayacağız inşallah."

Mavi Beyazlılar, perşembe günü sahasında Osmaniyespor ile karşılaşacak. Saat 13.00'te başlayacak mücadeleyi, Kocaeli Bölgesi'nden Göksu Furkan Güngör yönetecek.