Denizlispor
Giriş Tarihi : 27-12-2020 18:40   Güncelleme : 27-12-2020 18:42

Yalçın Koşukavak 'Mağlup olduk ama yenilmeyeceğiz'

Yalçın Koşukavak 'Mağlup olduk ama yenilmeyeceğiz'

Denizlispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Ankaragücü'ne 2-1 kaybettikleri maçın ardından yayıncı kuruluş beIN Sports'a konuştu. 

Üst üste 2 maç kazanan ve ilk yenilgisini alan Koşukavak, mağlup olabileceklerini ancak; yenilmeyeceklerini vurguladı.

Koşukavak,"Bu istemediğimiz bir mağlubiyet. Yenilmememiz gerekiyordu. İlk yarıda iyi oynadığımızı söyleyemem. Biraz daha oynamamız gerekiyordu. Beceremedik. 20. dakikada golü yedik. 1-0 sizi tedirgin etmemeli. Asıl sıkıntı 44. dakikada gelen golle oldu. Biraz demoralize olduk. İkinci yarıda tek yönlü bir oyun oynadık. Ankaragücü skoru aldığı için alanda oynadı. Son dakika golü atsak 2-2'lik skor bizi mutlu ederdi. Bunlar olacak. Sezon başından beri çok kredi kaybeden bir Denizlispor var. Sezon sonuna kadar sürecek bir yarış. Mağlup olabiliriz ama yenilmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"İlerleyen haftalarda başka oyunlar oynayacağız"

Eksiklerin kendilerini etkilediğini belirten Denizlispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, "Ben buraya geldiğimde takımda 5 sakat vardı. Bu isimler de takımın omurgasınu oluşturan kişiler. Sagal da bugün yoktu. Onun yokluğutla planda değişiklik yapmak zorunda kaldık. 2-3 günde bir maç ve derin bir kadro yok. Elimizdeki malzemeyi en iyi şekilde kullanmaya çalışacağız. Bugün üzgünüm. Bu maç 2-2 bitebilirdik. Öyle bitmesi çok daha adildi. Son yarım saat rakibi kendi kalesine ittik, oralardan sonuç alamadık. Bu üzgünüz ama bu çok ciddi bir sorun değil. İlerleyen haftalarda başka oyunlar oynayan bir Denizlispor olacaktır" ifadeleriyle sözlerini tamamladı.