Keçiörengücü
Giriş Tarihi : 04-12-2020 11:49   Güncelleme : 04-12-2020 11:52

Keçiörengücü Altınordu galibiyetine kilitlendi

Keçiörengücü Altınordu galibiyetine kilitlendi

Keçiörengücü Teknik Direktörü İlker Püren, “Kendi takım ruhumuzu, disiplinli ve sistemli oyunumuzu önümüzdeki haftada sahaya yansıtıp galibiyetle ayrılma arzumuz var” dedi.

Geçtiğimiz haftayı Adana Demirspor galibiyetiyle kapatan Keçiörengücü, hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Altınordu maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Başkent ekibinin teknik direktörü İlker Püren, kulübün Youtube kanalına verdiği röportaj ile Adana Demirspor ve Altınordu maçlarını değerlendirdi.

Adana Demirspor karşısında alınan 3 puanı değerlendiren Keçiörengücü Teknik Direktörü İlker Püren, “Adana Demirspor’un genel olarak sahada oynadığı oyuna ve aldığı sonuçlara baktığımız zaman, bu ligin şampiyonluk adaylarından bir tanesi. Bizimde haftalardır ortaya koyduğumuz bir oyun profili vardı. Bu profili sahaya yansıttığımız zaman rakip kim olursa olsun bizde sahadan puanla döneceğimizin bilincindeydik. Maçın sonunda kazanmış olmak ve 3 puanı almak bizim için son derece mutluluk vericiydi. Hafta başında yapmış olduğumuz çalışmaların karşılığını sahada alabilmek son derece mutluluk verici. Oyuncularımız bu müsabakanın kazanılmasıyla beraber özgüvenleri daha da arttı. Kendi kalitelerinin ve yaptıklarının farkına vardılar. Bundan sonraki müsabakaları da aynı ciddiyetle aynı ortamda hazırlanıp o müsabakalardan puan ya da puanlar alıp emin adımlarla devam edeceğimize inanıyorum. Ancak ne olursa olsun henüz kazanılmış bir şey yok. Bu bir süreç ve bir yolculuk. Şuan başarılı ya da başarısız diyemeyiz. Ama yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Hafta sonu deplasmanda oynanacak olan Altınordu maçını da değerlendiren İlker Püren, “Biz oyuncularımızla beraber şöyle bakıyoruz. Bizim için ‘6 puanlık maç’ veya ligin lideri ya da ligdeki konumunun ne olduğunun bir önemi yok. Bizimde şuan ligdeki konumumuzun bir önemi yok. Bizim için önemli olan kendi doğrularımızı, kendi bildiğimiz oyun modelini sahaya yansıtabilme becerisi. Bizim için hedef şuanda bu. Bu bilinçle hareket ettiğimiz sürece zaten rakip kim olursa olsun sahaya aynı ciddiyetle çıkıp sahadan mutlak şekilde kazanan taraf biz oluyoruz. Önemli olan buna konsantre olmak diye düşünüyorum. Ama Altınordu takımına şöyle bir parantez açmak gerek. Uzun yıllardır beraber oynayan bir oyuncu grubu ile çalışıyorlar. Birlikte oynamanın vermiş olduğu o özgüveni ve arkadaşlık duygusunu sahaya yansıtan bir takım. Bizim ligimizde bakıldığı zaman sistem takımı olarak adlandırdığımız 3-4 takımdan bir tanesi. Kendi birlik ve beraberliğimizi, takım ruhumuzu, disiplinli ve sistemli oyunumuzu en az rakip kadar ortaya koyup, onlardan daha fazla koşup başlattığımız bu ivmeyi önümüzdeki haftada sahaya yansıtıp oradan da galibiyetle ayrılma arzumuz var. Bunu da yapacak güçteyiz. Sadece bizim için gerekli olan o iş ciddiyeti ve iş disiplini bunu da önümüzdeki hafta oyuncularımızın sergileyeceğinden hiç şüphem yok.” diye konuştu.

Alınan galibiyetler ve oynanan iyi futbol neticesinde takımım övgüyü hak ettiğini dile getiren Püren,  “Bundan bende mutluluk duyuyorum. Ama bununla birlikte bu durumun azda olsa endişesini içimde taşıyorum. Bunun bir süreç olduğunu takıma aktarmak gerçekten zor olabiliyor. Çünkü önemli olan bunun devamlılığını sağlamak. Ligin bitiminde ise ‘Biz bu işi yaptık. Başardık’ diyebilmek. O noktaya giderken o psikolojik süreçleri yönetmek bizim adımıza belki zor olabilir. O yüzden övgüleri biz duymayacağız. Bir kenara atacağız. Biz ayakları yere sağlam basan her hafta gelişen ve geliştiren bir ekip ruhuyla yola devam edeceğiz. Bu ruhla devam edince biz başarıya ulaşacağız. Bizim felsefemiz bu. Bunun içinde azami gayret gösteriyoruz.” açıklamasında bulundu.