Voleybol
Giriş Tarihi : 06-11-2020 21:42   Güncelleme : 06-11-2020 21:45

Halkbank son 16 takım arasında

Halkbank son 16 takım arasında

CEV Erkekler Challenge Kupasında mücadele eden Halkbank, İsrail’in Hapoel Kfar Saba takımını rövanş maçında da 3-0 mağlup ederek, son 16 takım arasına kaldı.

Müsabakanın setleri 27-29, 23-25, 24-26-0 şeklinde sonuçlandı.

Sahada yine çok mücadeleli, uzun rallilerin oynandığı, çekişmeli, seyir zevki yüksek bir karşılaşma oynandı. Ancak, önce 2-0’ı bulan Türk temsilcisi, tur biletini de cebine koymuş oldu.

COVID-19 pandemisi nedeniyle karşılaşmaya yine seyirci alınmadı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu, takımına 18 sayılık katkı yapan Sebastian Devash oldu. Maçın en hızlı servisini Halkbank’tan Alexander Berger saatte 118 kilometre hızla attı ve doğrudan sayı aldı.
Maçta en yükseğe sıçrayan oyuncu 111 santimetre ile Efe Bayram oldu.

Turnuva olabilir

Halkbank’ın son 16 turundaki rakibi normal koşullarda Portekiz’in Sport Lisboa e Benfica takımı olacaktı. Ancak etkinliğini giderek artıran COVID-19 salgını nedeniyle son 16 turunun dörderli takımlar dörderli turnuva formatında oynanması ihtimali de bulunuyor. Turnuva formatında oynandığı taktirde Halkbank yanı sıra Portekiz’den Lisboa e Benfica, İsveç’ten Sollantuna VC, ve Fransa’dan AS Cannes VB veya Nantes Reze Metropole takımları grupta mücadele edecek.

Kazandık, mutluyuz

Karşılaşma sonunda görüşlerini açıklayan Halkbank Takım Kaptanı Faik Samed Güneş kazandıkları için mutlu olduklarını ama her şeyin yeni başladığını söyledi. Milli yıldız, “Bana göre olması gereken oldu ve turu geçtik. Bizim nihai hedefimiz final. Halkbank gelenekleri bunu gerektiriyor. Hem Türk voleybolunu, hem Halkbank camiasını temsil ettiğimiz bilinciyle sonuna kadar gideceğiz” diye konuştu.

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Endri Zguri (Arnavutluk), Konstantin Selin (Azerbaycan) 
Hapoel Kfar Saba: Tamir Hershko, Iliya Goldrin, Viacheslav Batchkala, Radoslaw Gil, Sebastian Devash, Vasily Poylov (Shohei Nose, ) (Shohei Nose, Yoav Sessler, Idan Muallem)
Halkbank ANKARA: Brett Walsh, Alexander Berger, Faik Samed Güneş, Fernando Hernandez, Efe Bayram, Oğuzhan Karasu (Volkan Döne, Caner Ergül, Aslan Ekşi, Ediz Kaan Fırıncıoğlu)
Setler: 27-29, 23-25, 24-26
Süre: 1.24 (27, 27, 30)