Ankaragücü
Giriş Tarihi : 13-08-2020 17:06   Güncelleme : 13-08-2020 17:21

Ankaragücü 5 transfer yapacak

Ankaragücü 5 transfer yapacak

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, yeni sezon öncesi ilk 11'de oynayacak en az 5 futbolcu alacaklarını söyledi.

Transfer yasağını kaldırmak için çaba harcadıklarını ifade Fatih Mert, "Transfer yasağını kaldırmaya çalışırken bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyoruz. Bizim 3 kişilik scout ekibimizin izlediği oyuncular var. Fuat Çapa hocanın da bize önerdiği isimler var. Bizim belirlediğimiz listeyi hocaya verdik. O da bize listesini verdi. Yarın hoca ile bir araya geleceğiz. Transfer işleri hafta sonuna kadar netleşir. Transferde orta saha ağırlıklı bir çalışma yürütüyoruz" dedi.

TRT Spor'da canlı yayına katılan Fatih Mert, Moke ve Canteros ile soruya ise şöyle cevap verdi:
"Moke sözleşmeli futbolcumuz. Hocaların verdiği rapor ve yabancı sorunu nedeniyle listeye yazmamıştık. Canteros'un ise sağlık sorunu vardı. Sağlık ekibi rapor vermişti. Yarın hoca ile de bu isimleri konuşacağız. Eğer hoca isterse kadromuza alabiliriz. Michalak için de hoca ile yapacağımız görüşmeyi bekliyoruz. 

Transfer yasağı ile ilgili bilgi veren Mert, "Thomas Heurtaux, Alessio Cerci ve Szukala'ya öedenmesi gereken 40 milyon lira borç var. Bunun için görüşme halindeyiz. İndirim bekliyoruz.  Anlaşırsek yasağı kaldıracağız. Bundan sonra da transfer yasağı sıkıntıs yaşamayacağımızı sanıyorum" dedi.