Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 11-08-2020 08:41   Güncelleme : 11-08-2020 09:03

Gençlerbirliği'nde Mert Nobre gelip gidecek

Gençlerbirliği'nde Mert Nobre gelip gidecek

Gençlerbirliği’nde 2020-2021 sezonu hazırlıkları bugün Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde başlayacak.

Koronavirüs salgını nedeni ile 2019-2020 Cemil Usta Futbol Sezonu, Temmuz ayının son haftasında tamamlanırken, takımlar iki haftalık aranın ardından yeniden çalışmalarına start veriyor. Başkent ekibi, teknik direktörlüğe Mert Nobre’yi getirip, yeni sezonla ilgili ilk adımını atarken, kadro yapılanması konusunda da girişimlerini sürdürüyor.

TAŞKIN AKSOY EKİPTE OLACAK

Gençlebirliği’nde teknik direktörlük görevine getirilen Mert Nobre, takımla ilgili planlarını başkana anlattıktan sonra, UEFA A Antrenör diploması almak için, 3 Ağustos’ta Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da açtığı kursa katıldı. Kursu devam eden Nobre, bugün Beştepe’de antrenmana katılacak, sonra tekrar İstanbul’a gidecek ve kursu tamamladıktan sonra, Ankara’ya gelip takımın başına geçecek. Mert Nobre ile Başkan Murat Cavcav arasında yapılan görüşmede, özellikle genç oyunculara yönelik planlama üzerinde yoğunlaşıldığı, 24.3 olan yaş ortalamasına sahip kadronun en verimli şekilde değerlendirilmesi fikrinin ağırlık kazandığı belirtildi.

Nobre’nin, öncelikle mevcut kadrodaki eksiklerin giderilmesi için çalışma yapılmasını istediği, sonrasında da 5 Ekim’e kadar sürecek transfer döneminde alternatif oyuncular üzerine yoğunlaşılması talebini ilettiği öğrenildi.


Daha önce Akhisarspor ve Hatayspor’da, Teknik Direktör Mehmet Altıparmak’ın ekibinde yardımcı antrenör olarak görev yapan, Gençlerbirliği’nde ilk kez tam yetki ile takımın başına geçen Nobre, Süper Ligde bir takım çalıştırabilmesi için pro lisansa sahip olmadığından, kulübede bu unvana sahip bir ismin olması gerekiyor. Gençlerbirliği yönetimi, bu sorunu çözmek için altyapı koordinatörü Taşkın Aksoy’u, Nobre’nin ekibine dahil etmeyi planlıyor.