Ankaragücü
Giriş Tarihi : 31-07-2020 09:57   Güncelleme : 31-07-2020 10:02

Ankaragücü'nde, FIFA Dosyaları ve İbrahim Üzülmez açıklaması

Ankaragücü'nde, FIFA Dosyaları ve İbrahim Üzülmez açıklaması

Ankaragücü  Başkanı Fatih Mert, Süper Lig’de 2019-2020 sezonu için küme düşmenin kaldırılmasının, son derece mutluluk verici bir karar olduğunu belirterek, “Türk futbolu ve Türk sporu adına Kulüpler Birliğimizin yaptığı toplantı çok önemliydi. Çünkü 20 farklı kulüp, ortak bir karar etrafında buluşabildi. Bu ülkemiz adına çok ümit verici ve güzel bir olaydı” dedi.

Mert, Süper Lig’de küme düşmenin kaldırılması ve 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanması kararını değerlendirip, şöyle konuştu:

“Kulüpler Birliği toplantısında ortak olarak alınan tavsiye kararının, Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi tarafından da kabul edilip onaylanması, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da bulunduğu toplantıda bu kararın alınması bizim için son derece mutluluk verici. Aynı zamanda Türk sporu için de son derece olumlu bir karar. Bu karar için destek olan bütün kulüplere, spor camiasına buradan bütün kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum.”

ÜZÜLMEZ KONUSUNU ARAMIZDA GÖRÜŞECEĞİZ

Mert, takımın başına ligin bitimine 6 maça kala getirilen Teknik Direktör İbrahim Üzülmez ile devam edilip edilmeyeceğiyle ilgili olarak da şunları söyledi:

“Üzelmez ile yaptığımız sözleşme normalde 1,5 yıllıktı. Birkaç gün içerisinde karar verip önümüzdeki yılın planlamasına bakıp ona göre yolumuza devam edeceğiz. İbrahim hocayla kontramız takımın puan durumuyla ligden düşmemesi halinde devam edecekti. Yönetim kurulu toplantısında İbrahim Üzülmez ile devam edip etmeyeceğimizi değerlendireceğiz.”

FIFA’DA 3 OYUNCUNUN DOSYASI DURUYOR

Mert, yeni transferler ve gidecek oyunculara ilişkin de “Ankaragücü’nün geçmiş dönemden 3 futbolcusuyla ilgili maalesef FIFA’da dosyası var. Ciddi bir rakam teşkil ediyor, o dosyalar. İlk önce bunu çözmemiz gerekiyor. Onu çözmek için uğraşacağız. Transfer işine ondan sonra bakabileceğiz” diye konuştu.

Fatih Mert, yeni tip koronavirüs nedeniyle verilen aradan sonra takımla birlikte çalışmayan savunma oyuncusu Alihan Kubalas’ın durumuna yönelik de “Alihan ile karşılıklı sözleşmemizi o tarihte feshettik” dedi.

Gelecek sezon takımın hedeflerine ilişkin ise Mert, “Rakamsal bir derece söylemem şu anda mümkün değil ama Ankaragücü’nün bir daha bugünleri yaşamaması için elimizden gelen bütün mücadeleyi sonuna kadar yapacağız” ifadelerini kullandı.