Gaziantep FK
Giriş Tarihi : 03-06-2020 09:19   Güncelleme : 03-06-2020 09:19

A.Gücü'nün rakibi Gaziantep FK'de sorunlar çözüldü

A.Gücü'nün rakibi Gaziantep FK'de sorunlar çözüldü

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi son iki gündür Maxim ve Kayode konusunda çıkan krizi yorumladı.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi son iki gündür Maxim ve Kayode konusunda çıkan krizi yorumladı. Oyuncularla tekrar anlaşma sağladıklarını ifade eden Başkan Büyükekşi Maxim ve Kayode’nin sezon bitene kadar kendileriyle beraber olacaklarını söyledi. 

Oyunculara iddialarıyla alakalı olarak yasal bir çerçevede cevap verdiklerini belirten Başkan Mehmet Büyükekşi: “ İki oyuncumuz Maxim ve Kayode 31 Mayıs itibariyle sözleşmelerinin bittiğini iddia ettiler. Bizde bunun geçerli olmadığını bunun sadece Türkiye’de geçerli olmadığını ve dünyanın bir çok yerinde ligler tamamlanamadı. Hem FIFA, hem UEFA ve hem TFF’nin bu konuda kararları olduğunu kendilerine avukatları aracılığıyla izah ettik. 

Maxim ve Kayode ile yeniden anlaştık ligler bitene kadar bizim oyuncumuz olarak devam edecekler. 

MAXİM’LE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Yerli oyuncularımızı sözleşmesini uzatmakla ilgili devre arasında girişimde bulunduk. Oğuz Ceylan ve Kenan Özer ile ilk imzaları attık. Bizim bundan sonraki dönemde bir çok futbolcumuzla 2 yıllık sözleşmemiz devam ediyor. Maxim’i Mainz’den transfer ettik tekrar görüşme yapıp devam etmesini planlıyoruz. Diğer taraftanda scout ekibimizin radarında olan epey oyuncu var. Öncelikli hedefimiz ligi ilk 10 içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Kaynak: undefined