Ankaragücü
Giriş Tarihi : 30-03-2020 10:10   Güncelleme : 30-03-2020 10:10

Futbolu Ankaragücü'nde bırakmak istiyorum

Futbolu Ankaragücü'nde bırakmak istiyorum

"Ankaragücü’nün benim için yeri çok özel. Burada mutlu ve huzurluyum. Gücümün yettiği kadar oynamak futbolu da bu formayla bırakmak isterim”

Ankaragücü'nün başarılı isimlerinden İlhan Parlak da Koronavirüs nedeniyle eve kapananlardan. "Evde kal" çağrısına uyan ve herkese de bu yönde tavsiyelerde bulunan 33 yaşındaki forvetin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiriyoruz. Bu virüsle mücadele etmek zorundayız. İnsanlarla temas halinde olmamak, evimizde kalmak gerekiyor. Kurallara uymalıyız. Ne sevdiklerimize, ne de başkalarına sebep olalım. Devletimin koymuş olduğu kurallara uymamız gerekiyor.

BİZİM TARAFTAR ANLATILMAZ

Ankaragücü'nün yeri benim için ayrı. O taraftarın önünde oynamak bir futbolcu için inanılmaz bir şey. O sahaya çıkmadan söylediklerimi kimse anlayamaz. Ankaragücü'nde çok mutluyum. İnşallah bir aksilik olmazsa gücümün yettiği yere kadar Ankaragücü'nde devam etmek, futbolu da burada bırakmak istiyorum. 

İDMANLARA EVDE DEVAM

Evde oturmak sıkılmıyorum. Kitap okuyorum, puzzle yapıyorum. Kuzenimle satranç, play-station oynuyoruz. 1.5 saat süren bireysel idmanlar yapıyorum. Dizi, film derken zaman geçiyor. Tarihe merak duyduğum için özellikle o tarz kitaplar okuyorum. Evde oturanlara da kitap okumayı öneriyorum. Her kitap insanı başka bir aileme götürüyor
LİGLER DEVAM ETMEZSE KÜME DÜŞME KALKMALI

Bizim işimiz sahada futbol oynamak ama bundan sonra liglerle ilgili nasıl bir karar verilecek, hepimiz merak ediyoruz. Futbol Federasyonu yöneticileri, tabii ki en doğru kararı verecektir. Ancak insan nasıl olacak diye düşünmüyor değil. Sezon devam ederse zaten ligde kalacağımıza inanıyorduk. Özellikle ikinci yarıda iyi bir ivme yakaladık. Aksi bir durumda ise küme düşmenin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Yetkili kurumların kararı önemli olacak. Şampiyon nasıl belirlenecek? Bu da önemli bir soru.