Reklamı Geç

Mustafa Reşit Akçay, 'Sonuna Kadar Mücadelemizi Sürdüreceğiz'

Mustafa Reşit Akçay, 'Sonuna Kadar Mücadelemizi Sürdüreceğiz'
Bu içerik 796 kez okundu.

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, bekledikleri gibi bir oyun sergileyemediklerini söyledi.

Derbinin her iki takım içinde yukarıya tırmanma çabası için başlangıç maçı olduğunu ifade eden Akçay, "Biz stratejik olarak böyle baktık. Beklediğimiz gibi bir oyun sergileyemedik. Özellikle 2'nci bölgedeki mücadeleyi kazanmamız gerekiyordu. Rakip orada daha üstündü. Özellikle Sessegnon'nun driplingleri etkili oldu. Buna rağmen çok fazla pozisyonu olan bir maç olmadı. Hata yapan kaybedecekti. Bizde hata yaptık ve kaybettik. Rakibimizi kutluyoruz. Alttan kurtulmak için enerjimizi sürdürüyoruz. Çok çalışıp çabalayacağız. Sakatlarımızın da aramıza katılmasıyla hücum gücümüzün biraz daha artacağını düşünüyorum. Savunmayı bir nebze biraz düzelttik gibi. Şimdi ofansif anlamda topun bizde kalması ile ilgili çalışacağız. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Kolay olmuyor. Sonuna kadar bu işi takip edeceğiz" dedi.

Sakatlıkları bulunan futbolcular hakkında da açıklamalarda bulunan Akçay, "Pazdan'da major dediğimiz kemikte, özellikle rotasyon problemi vardı. Bu rotasyon problemini ostopati uzmanı ile epey bir yol aldık. Sakatlığının büyük bir bölümünü geçirdik. Şimdi onu kuvvetlendirip bir daha öyle bir şey yaşamaması için kontrollü gidiyoruz. Biz hiç bir zaman sporcunun sırtına basan anlayışla hareket etmedik. Önce sağlık. Oscar ve Orgill de hemstring yırtıkları 2. derece ile 1. derece arasında gel gitler oluşuyor. O yırtıklarında tamamen geçmeden onları sahaya sürmek istemedik. Bazı ağrı kesiciler, tedavi yöntemleri ile sahaya sürebiliriz. Ama bunu doğru bulmuyorum. Maç kaybedebiliriz ama onları belki 7-8 maç kullanacağız o riski geçen haftada bu haftada almadık" diye konuştu.
Takımdaki yabancıların çokluğu ile ilgili gelen soruyu teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, şöyle cevapladı:

"Takımın şu anda ateş çemberi içerisinde olması bizim bazı prensip ve ideal düşüncelerimizden uzaklaştırabilir. Bir gerçeğimiz var. Sadece gerçeklerle yüzleşiyoruz. Takımımızı bu girdaptan, bu ateşten kurtarmalıyız. Bunun için en doğruyu sahaya sürmeye çalışıyoruz.evet fikirlerimizi sorgulamak işlerimize birisi. Benim ulusal milli bakışım doğrultusunda yerli oyuncularımızı hayata geçirmekle ilgili idealim var. Fakat şuan takımımızın durumu durumu bizi bazı şeylerden uzak tutuyor."


ankaragücü mustafa reşit akçay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi