Gaziantep FK
Giriş Tarihi : 13-02-2020 19:48   Güncelleme : 13-02-2020 19:48

Gaziantep FK Gençlerbirliği Maçı İçin İtiraz Edecek

Gaziantep FK Gençlerbirliği Maçı İçin İtiraz Edecek

Gaziantep Futbol Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun Süper Lig'deki Gençlerbirliği ile yaptıkları maçta kural hatası olmadığına karar vermesini Tahkim Kurulu'na götüreceklerini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, ligin 19. haftasında yaptıkları karşılaşmada kural hatası olduğu gerekçesiyle Futbol Federasyonu2na başvurdukları ifade edildi.

Ancak yapılan değerlendirme neticesinde kural hatası olmadığı ve maçın tekrar edilmeyeceği yönünde federasyonyönetimince karar alındığı anımsatılan açıklamada, şöyle denildi:
"Bu üzücü kural hatasının üzerinden haftalar geçmesine rağmen devam eden fikstürümüzde oynadığımız maçlardaki hakem hatalarının da sürmesi kulübümüzü hem maddi hem de manevi olarak zararlara uğratmaya devam etmektedir. Türk futbolunun bir an önce içinde bulunduğu bu üzücü durumdan çıkmasını ümit etmekteyiz. Kulüp olarak takımımızın haklarını sonuna kadar korumak adına Tahkim Kuruluna başvuru yapacağımızı ve hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."