Ankaragücü
Giriş Tarihi : 13-07-2019 08:43   Güncelleme : 13-07-2019 08:43

Ankaragücü'nde Altay Gitti Hareket Başladı

Ankaragücü'nde Altay Gitti Hareket Başladı

Sarı-lacivertliler, öncelikle, geçen sezonun devre arasında takıma katılan önemli katkı veren yabancılar; Pazdan, Orgill, Canteros ve Kulusiç’i elde tutmayı hedefliyor.

 

*A.Gücü yönetimi, Fenerbahçe’den gelecek 1.5 milyon Euro’yu içerde alacağı olan oyunculara dağıtmayı planlıyor.

* Mustafa Kaplan’ın “6 gol daha yesen, ilk kalecim yine sensin” dediği genç file bekçisi, hocasının güvenini boşa çıkarmazken, kulübüne büyük katkı sağlayıp gitti.

Ankaragücü’nde yaklaşan olağanüstü genel kurul öncesi, ‘kulüp hesabına 35 milyon TL yatırılması’ ile ilgili tartışma sürerken, Fenerbahçe’ye, 1.5 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olan 21 yaşındaki kaleci Altay Bayındır, mevcut yönetimin iç transferde nefes almasını sağladı. Başkan Mehmet Yiğiner, gelecek 1.5 milyon Euro’yu, içerde alacağı bulunan oyunculara dağıtacaklarını açıklarken, geride kalan sezonun devre arasında takıma katılan ve büyük katkı sağlayan; Pazdan, Kulusiç, Orgill ve Canteros’un serbest kalmalarının önüne geçilmesi için, önceliğin bu oyunculara verileceği öğrenildi.
KRİTİK DÖNEMDE KALEYİ TESLİM ETTİ

Ümit Milli Altay, A.Gücü’nün kalesine geride kalan sezonun 2. yarısında geçerken, o dönem çok konuşuldu. Sarı-lacivertliler, ilk yarıyı, sancılı bir şekilde tamamlarken, bazı oyuncular gözden çıkarıldı. Sakatlığı nedeniyle katkı veremeyen ve gönderilmesi planlanan isimlerden biri kaleci Hopf olurken, transfer yasağı henüz kalkmadığından, yeni bir isim kadroya alınmadı. Göreve getirilen Teknik Direktör Mustafa Kaplan, kulüp çalkantılar içinde iken, büyük bir risk alıp, Galatasaray ile deplasmanda oynanan 2. yarının ilk maçında, kaleyi Altay’a teslim etti. A.Gücü, o maçı 6-0 kaybederken, camia umutsuzluğa kapıldı. Kaplan, o maçtan sonra Altay ile yaptığı görüşmede, “Bir sonraki maçta 6 gol daha yesen, ilk kalecim yine sensin” diyerek, hem oyuncusuna moral verdi hem de ona olan güvenini ortaya koydu. Altay, hocasının güvenini boşa çıkarmayıp, başarılı performansının ardından, F.Bahçe’nin yolunu tutup, kulübüne de maddi anlamda önemli bir destek sağladı.

BAŞAKŞEHİR’İN KAPISINDAN DÖNDÜ

Altay’ın bu süreçte yaşadığı ilginç bir olay daha vardı. Ankaragücü yönetimi, 15 Ekim 2018 tarihinde, alt yapısından yetişen iki genç ismi; Emre Kaplan ve Enes Karakuş’u, M. Başakşehir’e verdi. Para arayışındaki sarı-lacivertli yönetim, İstanbul temsilcisine, “1 milyon TL verin, Altay’ı da alın’ önerisi sunsa da buna hem teknik direktör Kaplan karşı çıktı hem de oyuncu gitmek istemedi ve Altay, Ankaragücü’nde kaldı.
UZUN SÜRE KALEYİ KORUR

Altay’a, A.Gücü’nde 3. kaleci konumundayken formayı teslim eden Mustafa Kaplan, F.Bahçe’nin önemli bir genç yeteneği transfer ettiğini belirtip, şunları söyledi: “Düzgün karakterli ve yetenekli bir kaleci. 10 yıl boyunca milli takımın kalesini koruyacak kapasiteye sahip olduğunu düşünüyorum. Avrupa’nın önemli kulüplerine bile gidebilir. Fiziği bir kaleci için ideal. Çok iyi bir çizgi kalecisidir. Genç yaşında, üzerinde büyük baskı olmasına rağmen, kritik maçlarda önemli işler yaptı. Şenol Güneş, milli takımın başına getirildiğinde, Altay için beni aradı. Kendisine, (Hocam Altay, milli takım kadrosu içinde yer almalı) dedim. Her geçen gün gelişim gösteriyor. Günümüz kalecilerinden, topu oyuna ayakla sokmaları konusunda daha fazla katkı bekleniyor. Altay’ın bu konuda kendisini daha iyi noktala getirmesi lazım. F.Bahçe’de formayı ele geçirirse, bir daha bırakmaz.”