Süper Lig
Giriş Tarihi : 18-06-2019 17:32   Güncelleme : 18-06-2019 17:32

Fikret Orman'dan Bein Sports Açıklaması

Fikret Orman'dan Bein Sports Açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Orman'ın açıklamaları şu şekilde:

Kulüpler Birliği'nden Galatasaray'a kutlama [Kulüpler Birliği'nden Galatasaray'a kutlama]
Mecnun Otyakmaz'dan yeni kulüpler birliği çağrısı [Mecnun Otyakmaz'dan yeni kulüpler birliği çağrısı]
Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı yapıldı [Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı yapıldı]
Mehmet Yiğiner: 'Galatasaray hakkı yenmiştir' [Mehmet Yiğiner: 'Galatasaray hakkı yenmiştir']

TFF’nin yeni yönetimine hayırlı olsun. İlk toplantımızı yaptık. Türk futbolunda yapılması gereken çok iş var. Başlangıcını yaptık. Kulüpler Birliği ve TFF’nin oluşturacağı komisyonlarla ilgili mutabık kaldık. Nihat Bey futbolun içinden gelen birisi. Sorunları dile getirmek kolay. Bizim işimiz sorunları çözmek. Her seferinde söylediğim gibi kulüp başkanları kulüp yönetmenin dışında, Türk futboluna hizmet etmeli. Bu işimizin parçası. Yeni komisyonlar kurulacak. Hızlıca çalışacağız. Kulüpler Birliği adına teşekkür ediyorum.
Aramızda yapılmış anlaşmalar var. TFF ve Kulüpler Birliği konulara bakıyor. beIN Sports ile de görüşeceğiz. Hem bizim hem TFF’nin hem de Türk futbolu için görüşmeler yapacağız. Onların talebine hemen uyacağız diye bir şey yok. Türkiye Süper Ligi’nin marka değerini yükseltmek en önemli mevzumuz olması lazım. Süper Lig’in marka değeri yükselmezse sorunlar yaşayabiliriz. Gelirlerin TL ile olması, oyuncu giderlerinin ve faizlerin dövizle olması zorluyor. İyi niyetli, kapasitesi olan insanlar olarak çözmeye başlayacağız.