Reklamı Geç

Şampiyonlar Ligi'nde Format Değişiyor

Şampiyonlar Ligi'nde Format Değişiyor
Bu içerik 341 kez okundu.

UEFA, Şampiyonlar Liginde düşme ve yükselmenin olduğu bir sistem üzerinden çalışıyor.

Hem Juventus hem de Avrupa Kulüpler Birliği BaşkanIığı yapan Agnelli, Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligini birleştirme ve bu formatta düşme ve yükselmenin olması gerektiğini önermişti.

UEFA, Şampiyonlar Liginde düşme ve yükselme sisteminin de içinde olduğu yeni bir format üzerinde çalışıyor. Bu formatla büyük takımların yeri daha garanti olacakken, küçük takımların Devler Ligi'nde tutunması zorlaşacak.
Öte yandan UEFA'nın bu formatta daha çok takımın katılımını sağlayacağı da belirtiliyor. Avrupa Ligler sorumlusu Lars-Christer Olsson, bu önerinin daha önce Juventus Başkanı Andrea Agnelli tarafından da sunulduğunu ve büyük benzerlikler taşıdığını aktardı.

DÜŞME ÇIKMALI YENİ BİR FORMAT

Avrupa Kulüpler Birliği'nin de başkanlığını yapan Agnelli, Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi'ni birleştirerek Avrupa genelinde bir lig yapmayı ve düşme ile yükselmenin de içinde olması gerektiğini önermişti. Şu anda Avrupa Kupaları'nda grup aşamasına toplamda 80 takım katılırken, 2021'den itibaren bunun 96'ya çıkması planlanıyor.

BAZI TAKIMLAR SÜREKLİ OLARAK BULUNACAK

Olsson, bu yeni formatta bazı kulüplerin liglerindeki performansından bağımsız olarak sürekli Avrupa'da olabileceğini vurgularken, "Analiz edilmesi gereken bir öneri. Şu anda bu öneriyi destekleyecek çok kulüp olacağını sanmıyorum" dedi.
La Liga Başkanı Javier Tebas ise, henüz bir değişiklik olmadığını kaydederken, "Bu planı tüm gücü elinde tutmak isteyen 20 kulüp destekliyor" açıklamasını yaptı. UEFA'nın format değişikliği ile ilgili son kararını önümüzdeki yıl içinde vermesi bekleniyor.

uefa şampiyonlar ligi haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altay Bayındır'dan İlginç İstatistik
Altay Bayındır'dan İlginç İstatistik
Kayserispor Kalecisi Lung Ankaragücü Maçında Kalede
Kayserispor Kalecisi Lung Ankaragücü Maçında Kalede
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi