Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 22-11-2018 12:20   Güncelleme : 22-11-2018 12:20

Sporcularda Kas Yaralanmalarına Güncel Yaklaşım Sempozyumu

Sporcularda Kas Yaralanmalarına Güncel Yaklaşım Sempozyumu

Hacettepe Üniversitesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyesi olan Gençlerbirliği Kulüp Doktoru Gürhan Dönmez tarafından “Sporcularda Kas Yaralanmalarına Güncel Yaklaşım” sempozyumu düzenledi.

Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyuma Türkiye’nin önde gelen spor hekimlerinin yanı sıra kulüp doktorları, ortopedistler, fizik tedavi ve rehabilitasyon hekimleri ile sporcu sağlığı alanında çalışan fizyoterapistler katıldı.
North Carolina Üniversitesi Spor Hekimliği Bölümünden Prof. Dr. Karl Bert Fields’in davetli konuşmacı olarak katıldığı sempozyumda sporcularda kas yaralanmaları güncel literatür ışığında tartışılırken bu alanda çalışan bilim insanları kişisel deneyimlerini paylaştı.

Sporcularda kas yaralanmalarına neden olan sebepler, kas yaralanmalarının derecelendirilmesindeki güncel sınıflandırmalar, tedavi yöntemleri ve spora dönüş süreçlerinin tartışıldığı toplantı sonrası Prof. Dr. Fields Gençlerbirliği Spor Kulübü’nü ziyaret ederek sağlık ekibiyle fikir alışverişinde bulundu.