Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 20-10-2018 11:02   Güncelleme : 20-10-2018 11:02

Usain Bolt İçin Federasyon Desteği

Usain Bolt İçin Federasyon Desteği

Avustralya ekibi Central Coast Mariners’ta denemeye aldığı Usain Bolt'la sözleşme imzalamak isterken, futbol federasyonu da devreye girdi.

Futbolcu olmak için Avustralya ekibi Central Coast Mariners'ta denenmeye alınan Usain Bolt için futbol federasyonu da devreye girdi. Jamaikalı sporcuya yapılacak resmi sözleşme teklifine federasyonun, 2 milyon Dolar'lık katkıda bulunacağı öğrenildi.

Fanatik'in haberine göre; Atletizmde kırılmadık rekor bırakmayan ve ardından futbolcu olmak için harekete geçen Usain Bolt, bir süredir Avustralya temsilcisi Central Coast Mariners'ta denenmeye alınmıştı. Buradaki ikinci maçında rakip fileleri 2 kez havalandıran Bolt'a kulübünün profesyonel sözleşme teklifinde bulunup bulunmayacağı merak ediliyordu. 
Jamaikalı sporcunun son talibinin Avrupa'dan olduğu bildirilmişti. Malta Ligi şampiyonu Valletta, 32 yaşındaki Bolt'a 2 yıllık sözleşme teklif etti. Ancak alınan bilgiye göre tecrübeli sporcunun bu teklifi kabul etmediği ve kendisine futbolcu olma fırsatını veren Central Coast'ta devam etmek istediği bildirildi.

Hedefi ligin değerini artırmak

Kulüple de bu konuda bir görüşme yapan Bolt için devreye Avustralya Futbol Federasyonu'nun da girdiği öne sürüldü. Federasyonun, Bolt'la yapılacak anlaşma için kulübe 2 milyon Dolar'lık bir yardımda bulunacağı ifade edildi. Federasyon da, ünlü sporcunun Avustralya'da kalması halinde lige olan ilginin her açıdan daha da artacağını düşünüyor. Bu arada FIFA 19 oyununu yapan