Samsunspor
Giriş Tarihi : 17-05-2018 19:20   Güncelleme : 17-05-2018 19:20

Samsunspor'da Eski Yönetimler Hakkında Suç Duyurusu Yapıldı

Samsunspor Kayyum Heyeti geçmiş yönetimler için Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Samsunspor'da Eski Yönetimler Hakkında Suç Duyurusu Yapıldı

Samsunspor Kayyum Heyeti geçmiş yönetimler için Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 

Kayyumunda görevli avukat Mehmet Cem Yazgan, Samsunspor'un son 10 yıllık geçmiş yönetimler hakkında 'görevi kötüye kullanma, görevi ihmal ve emniyeti suistimal' suçlarından Samsun Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz ve Samsunspor Kulübü Derneği adına Avukat Mehmet Cem Yazgan ile birlikte bugün Samsun Adliyesine giderek 'görevi kötüye kullanma, görevi ihmal ve emniyeti suistimal' suçlarından dolayı son 10 yıllık eski yönetimler hakkında şikayetçi oldular.
Daha önce de Sulh Hukuk Mahkemesine müracaatlarının olduğunu belirten Samsunspor Kayyum Yönetiminin Avukatı Mehmet Cem Yazgan, "Sulh Hukuk Mahkemesine kubülün hukuki ve mali durumunun tespiti için müracaatta bulunmuştuk. Mahkeme hukuki yarar bulunmadığı gerekçesiyle talebimizi reddetti. Bu yüzden denetçilerin de geç gelmesi hasebiyle, bizim de 3 aydır kulübü kayyum olarak irade etmemiş ve bir takım kendi tespitlerimiz çerçevesinde bir takım doneler vardı ama biz bunu delil tespiti ile belgelendirip suç duyurusu ve dava açma yoluna gitmek istiyorduk ama denetçi gecikince ve kongre sürecine girdik, kamuoyundan ciddi bir 'kayyum geldi hiçbir şey yapmadan gidiyor, tarihe geçecek' tarzında haberler olunca bizde bundan rahatsız olduk. Çünkü biz Samsunspor'a bir şeyler yapmak istedik. Yanlış yapılan işlerin yargıya taşınması noktasında bir şeyler yapmak istedik. Netice itibarıyla kongre sürecinin içerisine girdik. Bu süreç gelmeden ve kamuoyunda yoğun bir beklenti var. Samsunspor'da suç teşkil eden ve görevi kötüye kullanmada bizimde tespitlerimiz var ama bunun yargı kanalıyla tespit edilmesi, Samsunspor'un geçmişi ile hesaplanması adına daha sağlıklı olacağını düşündük" dedi.