Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 17-04-2018 22:26   Güncelleme : 17-04-2018 23:29

Başkan Arda Olacak #Gençlerbirliği Kazanacak

Gençlerbirliği'nde Mayıs ayında yapılacak olağan kongre öncesi başkan adaylığını açıklayan Arda Çakmak ve yönetim kurulu listesindeki Hıfzı Kuruşa, Kubilay Güvenç, Hakan Kaynar, Serdal Ulusoy, Faruk Coşkun, Talip Çankırı ve Sinan Gürsoy ile Ankaralı basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başkan Arda Olacak #Gençlerbirliği Kazanacak

Gençlerbirliği'nde Mayıs ayında yapılacak olağan kongre öncesi başkan adaylığını açıklayan  Arda Çakmak ve yönetim kurulu listesindeki Hıfzı Kuruşa, Kubilay Güvenç, Hakan Kaynar, Serdal Ulusoy, Faruk Coşkun, Talip Çankırı ve Sinan Gürsoy ile Ankaralı basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

Arda Çakmak'ın listesinde yer alan Mehmet Soylu ve Harun Erol ise yurtdışında olduğu için toplantıya katılamadı.

Arda Çakmak, “Bu kararı istifa ettiğimiz dönemde alımıştık. Yani kötü gidişatı bahane etmedik. O gün kulüpten ayrılan arkadaşlarımızla kulübümüzün geleceğine talibiz. Kulübü içinde bulunduğu durumdan çıkartıp çok daha iyi günleri göreceğimize inancım tam. Tüm delegelerden tek istediğimiz, Cumhuriyetle yaşıt Gençlerbirliği ilelebet yaşasın” ifadelerini kullandı. 

Başkan Arda olacak #Gençlerbirliği Kazanacak sloğanı ile yola çıkan Arda Çakmak’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: :

TAKIMIN DURUMU, NE HALE GETİRİLDİĞİ ORTADA

“Bu sene onursal başkanımız İlhan Cavcav'ın adınını verildiği bir sezonda mücadele ediyoruz. Biz Sayın İlhan Cavcav’ın vefatının ardından yapılan kongre sürecinde yönetime girerek Murat Cavcav başkanlığında Gençlerbirliği’nde göreve geldik. Herşeyin iyi olacağını düşünmüştük. Kongreden sonra yeni sezona başladık. Sonrasında gelinen nokta herkesin malumu. Gençlerbirliği’nin en iyi olması gereken böyle bir sezonda takım 15-16. sırada geziniyor. Bu durum herkesi rahatsız ediyor. En başından bu yana kulübün iyi yönetilmediğini ve bu şekilde devam edilirse işlerin daha da kötü gideceğini söyledik. Bizi kimse dikkate almayınca da tepki olarak da istifalarımızı vermiştik. Yönetimde olduğumuz sürece sorunlara çözüm üretemediğimizi gördük. Kalmaktansa dışarı çıkmayı düşündük ve istifa ettik. Kulübün kötü gidişatını bahane etmedik, kasım ayında istifa ederken, o günden düşündük, hatta o gün “Murat Cavcav ile olmayacağını ve bir değişimin şart” olduğunu açıkladık. Kulüp büyüklerimizle, emeği geçenlerle, toplandık, görüştük. Onlarla fikir alışverişi yaptık.

MADDİ GÜCÜ VE ALTYAPISI BİTİK HALDE!

Gençlerbirliği, İlhan Cavcav ile birlikte maddi gücü ve altyapısı ile adını duyurdu. Onun vefatının ardından göreve gelen yöneticilerin kulübü ne hale getirdikleri ortada. Geçen sene kulübün kasasındaki paranın ne kadar olduğunu herkes gayet iyi biliyordu. Biz istifa ettikten sonra paranın çoğu kasadan çıkmış. Üstelik futbolcu transferleri nedeniyle kulübün alacağı paraların çoğu da tahsis edilmişti. Şimdi bakıldığında ise ortada vahim bir durum var. Kulübün kasasında para büyük ölçüde bitti.

HEP BİRLİKTE DAHA İYİ GÜNLERE

İkinci konu Türkiye’de herkese örnek olan, altyapısı vardı. Gelinen noktada altyapının da çalışmadığını görüyoruz. 17 yabancı futbolcu var. Altyapıdan kaç oyuncu var, kaçı oynuyor. Gelecek sezon kaç futbolcu oynar bunların hepsi birer muamma. Biz tüm bunlar için tepkimizi ortaya koyduk ve bu yola çıktık. Gençlerbirliği’ni altyapı ve maddi anlamda eski günlerine ve hatta daha iyi günlerine götürmek istiyoruz.

KENDİMİZE AİT BİR STADIMIZ OLMALI

Yıllardır taraftar sayısında sıkıntı var. Belli bir sayıda insanlara oynayan takımımız var. Bunlar yıllar önce o stat hınca hınç dolarken, yıllardır izlenilen politikalar nedeniyle taraftar sayısı her geçen gün azaldı Stadı dolduramayan bir yapımız oldu. Bunun da değişmesi lazım. Her şeyden önce Gençlerbirliği’nin kendine ait bir stadı olması lazım. 15-20 bin kişilik bir stat yeter. Eski statlardan birinin yenilenmesi ya da yeni bir stat yapılması için adım atacağız. Taraftar kazanması lazım. Taraftar kitlesinin artırılması için planlar yapılmalı. 500 kişiyle değil 20 bin kişiyle oynamak istiyoruz. Bunun için çok çalışacağız.

HER İLÇEDE SPOR OKULUMUZ OLACAK

Gençlerbirliği’nin altyapısında yeni bir dönem başlatacağız. Bunun için sadece Beştepe Tesisleri yetmez. Seçim sonrası Ankara’nın dört bir köşesindeki her bir ilçe belediye ile görüşeceğiz. Onlardan tesis isteyeceğiz, yer talep edeceğiz. Yeni spor okulları açacağız. Ankara’nın her yerinde en az 20-30 tane spor okulumuz olacak. Eski futbolcularımızı hoca yapacağız. Zaman içinde çatımıza yeni oyuncular kazandırıcacağız. 6 milyon nüfuslu Ankara’da gençlerde oynatacak 30 futbolcu bulamıyorsak, bir yerlerde bir şeyler yanlış yapılıyor demektir. Biz her zaman Gençlerbirliği’nin iyiliğini istedik. Bu nedenle sloganımız da “Başkanımız Arda olacak, Gençlerbirliği kazanacak” oldu. Soyadımızı yazmadık çünkü hiçbir soyadı Gençlerbirliği’nden büyük değildir. Herkesin bunu bilmesini istiyoruz. Biz bu kulübe en iyi şekilde hizmet edeceğimize inanıyoruz. Bunun için de buradaki arkadaşlarımızla birlikte göreve hazırız. Muhalefetin olması kulübün menfaatine de olur. Bunun için herkes adımını daha dikkatli atar, herkes daha iyi çalışır.

YENİ PROJELERE İMZA ATMAMIZ LAZIM

Bütçemizle ilgili bir ön çalışma yaptık. Gençlerbirliği’nin kaynaklarını arttırmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Gençlerbirliği’nin para kazanacak projelere imza atması gerekiyor. Süper Lig’de gelirler zaten yeterli. İyi planlama, iyi projelerle çok daha iyi yerlere gelebiliriz.