Basketbol
Giriş Tarihi : 03-03-2018 19:00   Güncelleme : 03-03-2018 19:09

Türk Telekomspor Şampiyonluğa Bir Adım Daha Yaklaştı

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom evinde, en yakın takipçisi Afyon Belediyespor’u 82-74 yenerek 24. galibiyetini aldı ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Türk Telekomspor Şampiyonluğa Bir Adım Daha Yaklaştı

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom evinde, en yakın takipçisi Afyon Belediyespor’u 82-74 yenerek 24. galibiyetini aldı ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Lige fırtına gibi başlayan ve 25 maçta 24 galibiyet alan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, ikinci yarıda şampiyonluk parolasıyla çıktığı maçlarına kayıpsız devam ediyor.  

Türk Telekom, TBL’nin 25. Haftasında TOBB ETÜ Spor Salonunda Afyon Belediyespor’u ağırladı. Mavi Kaplanlar nefes kesen mücadeleye,  Ender Aslan, TJ Cambell, Monroe, Polat Kaya ve Kaya Peker beşiyle başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan maçta 5 dakikalık süre zarfında Türk Telekom 15-11’lik üstünlüğe ulaştı. Ender Aslan’ın üçlükleriyle farkı açan Mavi Kaplanlar, top çalarak rakibin ataklarına engel oldu. Monroe’nun pota altında fark yarattığı ilk çeyrekte Can Akın’ın üçlüğü skoru belirledi: 29-22

İkinci çeyrekte de Türk Telekom’un üstünlüğü devam etti. Art arda bulduğu sayılarla rakibine mola aldıran Mavi Kaplanlar, konuk ekibin hızlı ismi Pullen’ın farkı azaltmasına engel olamadı. Afyon Belediyespor, Cevher Özer’in sayılarıyla farkı 3’e kadar düşürdü.  Son saniyelerde Hagins’in basketiyle devreye 44-44 eşitlikle girildi.

Üçüncü çeyrek Afyon Belediyespor’un üçlüğüyle başladı. Çekişmeli geçen periyotta, iki takım da uzun süre skor üretemezken, takımlar 14’er sayı kaydetti. Periyot Serkan Menteşe’nin son saniye basketiyle 58-58 beraberlikle sonuçlandı.  

Nefes kesen maçın final periyodunda heyecan bir an olsun dinmedi. Eşitliği bozan Mavi Kaplanlar Can Akın’ın etkili oyunuyla farkı 3 sayıya kadar çıkararak rakibine mola aldırdı. Molanın ardından maça damga vuran Türk Telekom, bitime 7 dakika kala farkı 8 sayıya kadar çıkardı. Afyon Belediyespor’un farkı kapatma çabaları sonuçsuz kalınca maç 8 sayı farkla 82-74 Türk Telekom üstünlüğüyle noktalandı.

Bu sonuçla TBL’deki 24. galibiyetini alan Mavi Kaplanlar, şampiyonluk yolundaki bir engeli daha aştı. Maçın Türk Telekom tarafındaki en skorer isimleri 18’er sayı ile Can Akın ve Monroe oldu. TOBB ETÜ Spor Salonunu tıklım tıklım dolduran taraftarlar, Mavi Kaplanları bir an olsun yalnız bırakmadı.

Hakemler: Murat Ciner, Sinem Tetik, Ali Köseoğlu
Türk Telekom: Emre Uğurtürk, Polat Kaya 4, Fikret Can Akın 18, Ender Aslan 8, Kaya Peker 16, Darryl Monroe 18, Serhat Çetin 7, Orbay Kaya,  Nusret Yıldırım 3, Recep Doğrusöz, Tj Terrance Campbell 8, Sercan Ergin
Afyon Belediyespor: Jacob Everse Pullen 14, Marco Shyderrick Knight, Jamelle Willam Hagins 11, Yunus Emre Akçay, Serkan Menteşe 10, Hadi Özdemir 2, Altan Erol 9, Cevat Alper Özcan 6, Talat Alp Altunbey, Canberk Cevit, Ogün Sevinç, İbrahim Yıldırım 2, Cevher Özer 20

1.Periyot            : 29-22
2.Periyot (ilk yarı sonucu)    : 44-44
3.Periyot            : 58-58
4.Periyot (maç sonucu)        : 82-74