Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-03-2017 23:04   Güncelleme : 05-03-2017 23:04

İsmet Taşdemir 'Şampiyonluk yolunda bir engeli daha aştık'

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, "Böyle bir camianın bireyi olduğum için gurur duyuyorum" dedi.

İsmet Taşdemir 'Şampiyonluk yolunda bir engeli daha aştık'

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, "Böyle bir camianın bireyi olduğum için gurur duyuyorum" dedi. 

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, "Böyle bir camianın bireyi olduğum için gurur duyuyorum" dedi. Sarıyer maçında alınan galibiyetin çok önemli olduğuunu belirten Taşdemir, "Şampiyonluk yolunda bir engeli daha aştık. Artık kolay maç kalmadı. Her maçımız final havasında. Gerçekten rakip ayrımı yapacak bir durumda değiliz. Ligin kaderini o zayıf denilen takımlar çizecek" diye konuştu.

Taşdemir şöyle devam etti:

Bugün muhteşem bir atmosfer vardı. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Stadın girişinde, stadın içinde çok güzel görüntüler vardı. Gurur duydum, duygulandım. Böyle bir camianın bireyi olduğum için çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum. Bu galibiyetimizi taraftarımıza armağan ediyoruz.

Kalan her maçımız artık çok zorlu geçecek. Ligde zayıf rakip yok. Ligin sonu yaklaştıkça tempo ve mücadele artmaya başlıyor. Rahat takım, zayıf takım falan yok. Üstelik bunlar çok daha tehlikeli. Biz başkalarının maçlarına bakmadan kendi oyunumuzu oynayacağız. Şimdi önümüzde Eyüp maçı var. O maça konsantre olmalıyız. 

Gümüşhanespor lider. Üst üste iki maçtan sonra kazanması normal. Şimdi onlarda da büyük bir baskı var. En az hata yapan, en çok isteyen mutlu sona ulaşacak. Ama inanıyorum ki sevinen biz olacağız. Böyle devam edelim yeter. Puan kayıpları olacaktır ama bunu en azda tutmak önemli. Biz bu ligin en iyi takımıyız. inanın herkesi de yenebilecek güçteyiz. Ama futbol bu. Kağıt üzerinde değil sahada oynanıyor. 

Oyuncularıma teşekkür ediyorum. İyi bir mücadele oldu. Sarıyer'i de mücadelesi için tebrik ediyorum. Böyle bir atmosferde oynamak zordur. Onlar için de güzel bir tecrübe oldu. O futbolcular burada gördüklerini hayatları boyunca unutmayacak. İşte Ankaragücü'nün büyüklüğü de buradan geliyor. Camiamıza teşekkür ediyorum.