Güncel
Giriş Tarihi : 22-09-2016 12:30   Güncelleme : 22-09-2016 12:30

Türk hakemler Avrupa'da sınıfta kaldı

FIFA kokartlı 7 Türk hakemden sadece Cüneyt Çakır ve Hüseyin Göçek Avrupa'da maç yönetebilecek. Diğer hakemler, kondisyon ve YOYO testinde sınıfta kaldı.

Türk hakemler Avrupa'da sınıfta kaldı


Türkiye, FIFA kokartlı 7 hakemden sadece Cüneyt Çakır ve Hüseyin Göçek'le Avrupa'da boy gösterebilecek. Bülent Yıldırım ve Fırat Aydınus'un yaşadığı kondisyon sıkıntısının ardından, Halis Özkahya da mazeret koşusunda YOYO testini geçemedi ve Avrupa'da maç alma hakkını yitirdi.
 

DENİZ ATEŞ BİTNEL KABUSU
 

Türk hakemleri arasında en iyi koşan ve testleri geçen Deniz Ateş Bitnel'in, Galatasaray-Trabzonspor maçındaki kötü yönetimi sonrası, siyasi baskı ile aforoz edilmesi nedeniyle üst düzey maçlarda görev almaması da Türkiye'nin Avrupa'daki temsiline büyük sekte vurdu. Diğer FIFA kokartlı hakemlerden Mete Kalkavan, 2 yıl önce koşu testinde sınıfta kaldığı için gözden düşerken, Alper Ulusoy ve Ali Palabıyık da, genelde 21 yaş altı maçlarda düdük çalabiliyorlar.
 

SAKATLANINCA...
 

Halis Özkahya, geçen sezon Admira-Liberec maçında sakatlanmış, yerini Ali Palabıyık'a bırakmıştı. Daha sonra normal teste katılmayan ve mazeret sınavı isteyen Özkahya, bu koşuda YOYO testine takıldı. Türk hakemlerin, atletik olarak sınıfta kalması, hakem camiasınca, "Hakemler geçen sezonun sonundan beri profesyonelce çalıştırılmıyor, Müftüoğlu MHK'si çarkı bozmuştu, Namoğlu MHK'si ise henüz bu konulara eğilemedi." biçiminde değerlendirildi.