Güncel
Giriş Tarihi : 09-07-2016 08:53   Güncelleme : 09-07-2016 08:53

Futbol tarihinin rekoru kırılıyor

Fransa Milli Takımı ve İtalya Ligi takımlarından Juventus'un yıldızı Paul Pogba, futbol tarihinin en pahalı ismi olmaya hazırlanıyor.

Futbol tarihinin rekoru kırılıyor

Fransa Milli Takımı ve İtalya Ligi takımlarından Juventus'un yıldızı Paul Pogba, futbol tarihinin en pahalı ismi olmaya hazırlanıyor.Fransa Milli Takımı ve İtalya Ligi takımlarından Juventus'un yıldızı Paul Pogba, futbol tarihinin en pahalı ismi olmaya hazırlanıyor. Yıldız futbolcu 120 milyon Euro bonservis bedeli Jose Mourinho'nun çalıştırdığı İngiltere Ligi ekibi Manchester United'a transfer oluyor.
 

Juventus ile Manchester United, 120 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya vardı.
 

İngiliz ekibi Pogba'ya da yıllık 13 milyon Euro maaş teklif etti. Transferin gerçekleşmesi halinde Fransız oyuncu, Gareth Bale'i geçerek dünyanın en pahalı futbolcusu unvanını alacak.
 

United menajeri Mourinho, gelecek sezon için 3 ana transferi yaptıklarını hedef olarak belirledikleri 4. oyuncuyu da kadrolarına katmaları halinde rahat bir nefes alacağını söylemişti.
 

Mourinho'nun Pogba'dan bahsettiğini yazan İngiliz basını, Portekizli menajerin amacına ulaşmak üzere olduğunu ifade ediyor.
 

Ayrıca Pogba transferinde Fransız futbolcunun menajerinin de 20 Milyon Euro kazancağı ifade edildi.