Hentbol
Giriş Tarihi : 18-06-2016 08:34   Güncelleme : 18-06-2016 08:34

Şampiyona ödüllü kaleci

Kadınlar Hentbol Süper Ligini zirvede tamamlayan Yenimahalle Belediyesi, Fransız oyuncu Armelle Attingre’yi transfer etti.

Şampiyona ödüllü kaleci

Kadınlar Hentbol Süper Ligini zirvede tamamlayan Yenimahalle Belediyesi, Fransız oyuncu Armelle Attingre’yi transfer etti.
 

Kadınlar Hentbol Süper Lig’inde üst üste ikinci kez şampiyon olan Yenimahalle Belediyespor transfer sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Gelecek sezon hem ligde hem de Avrupa’da başarılı çıtasını yükseltmeyi hedefleyen Başkent temsilcisi, bu doğrultuda kalesini sağlama aldı. Mavi-beyazlı ekip, Fransa temsilcisi Issy Paris’den, “Fransız Panteri” lakaplı kaleci Armelle Attingre’yi renklerine bağlayıp önemli bir transfere imza attı. Yenimahalle Belediyesi’nde gerçekleşen imza töreninde, 27 yaşındaki Armelle Attingre kendisini mavi-beyazlı ekibe bağlayan 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

 

Profesyonel kariyerine 2005 yılında Fleury Loiret takımında başlayan Armelle Attingre, kariyeri boyunca sürekli yükselen bir grafik çizdi. 16 kez Fransa Milli Takımı’na seçilen başarılı eldiven, ligin en iyi kalecisi ödülünü 2 kez kazanma başarısı gösterdi. Avrupa kupalarında da önemli tecrübesi bulunan Armelle, bu sezon Avrupa’da kupa hedefi koyan Yenimahalle Belediyespor’un önemli yapı taşlarından birisi olacak.

 

Yenimahalle Belediyesi Teknik Direktörü Serdar Eler, yeni sezona daha güçlü bir kadro ile girmek için çalışmaları sürdürdüklerini, Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve kulüp yönetiminin de bu konuda kendilerine önemli destek verdiğini belirtip, “Kaleye çok tecrübeli bir ismi aldık. Avrupa hentbolunun önemli ülkelerinden bir transfer gerçekleştirdik. Yarışacağımız her kulvarda daha güçlü olabilmeyi ve kulübümüzün adını daha üst seviyelerde duyurmayı hedefliyoruz. Bu yönde kadromuza bazı takviyeler yapacağız. Sezona yine iddialı ve kuvvetli girmek istiyoruz” dedi.