Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 27-05-2016 07:33   Güncelleme : 27-05-2016 07:33

Fenerbahçe'de şok Pereira kararı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kaybettikleri derbi sonrasında sorulan "Pereira kalacak mı?" sorusuna "2 yıl mukavele yaptık. Kalacak." dedi.

Fenerbahçe'de şok Pereira kararı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kaybettikleri derbi sonrasında sorulan "Pereira kalacak mı?" sorusuna "2 yıl mukavele yaptık. Kalacak." dedi.Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kaybettikleri Türkiye Kupası finalinin ardından stat çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 

Yıldırım, Vitor Pereira'nın takımda kalacağını duyururken Galatasaray için "Ben şike yapmadım ama Galatasaray hep şike yapıyor. Beni konuşturmayın, altından kalkamazlar." dedi.
 

Başkan Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde:
 

"BU ÜLKEYE ŞİKEYİ GETİREN GALATASARAY"
 

"Bir Türkiye Kupası vardı, kaybettik. Bir takım kazanacak, bir takım kaybedecek. Bunlar önemli değil. Aziz Yıldırım şike yapmadı. Aziz Yıldırım şike yapsaydı bu 5 yıl içinde her türlü belge ortaya konurdu. Bir kişi benim şike yaptığımı ispat etsin kendimi köprüden aşağı atarım. Şikeyi yapan Galatasaray. Bu ülkeye şikeyi getiren Galatasaray. 8-0'lar filan. Gençlerbirliği oyuncularının söyledikleri...
 

"HAKEMİN YANINA İNDİM UYARDIM"
 

Mete Kalkavan ilk yarıda faullere kart çıkarmadı. Devrede indim yüzüne söyledim bunları, bak 2. yarıda değişti kararları. Hakemin yüzüne karşı söyledim, ikinci yarıda tavrı değişti. Yapmayın kardeşim bunları. Adam bana küfrediyor, ben şike yapmadım. Galatasaray-Sturm Graz maçını bir izlesinler bakalım. Ben şike yapmadım ama Galatasaray hep şike yapıyor. Beni konuşturmayın, altından kalkamazlar! Strum Graz maçının son 5 dakikasında şike var mı yok mu? Beni daha fazla konuşturmayın.
 

"KÜFÜR YÜZÜNDEN SERAMONİYE ÇIKMADIK"
 

Adam bana küfür ediyor şike yaptın diyor. Törene çıkmadık bu yüzden. Bir kişi benim şike yaptığımı ispatlasın köprüden atlarım. Bu sene Türkiye'de şampiyonu, küme düşenleri falan her şeyi hakemler belirledi. Halis Özkahya ve Fırat Aydınus bu sene bizim şampiyonluğumuzu engelledi.Ben gündem değiştirmek için konuşmuyorum, gerçekleri söylüyorum. Benden başka gerçekleri söyleyen kimse yok. Mete Kalkavan ilk yarıda faullere kart çıkarmadı. Devrede indim yüzüne söyledim bunları, bak 2. yarıda değişti kararları.
 

"BU ÜLKEDE BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY'IN HAKKI YENMİYOR"
 

Bu ülkede hakkı yenmeyen bir Beşiktaş, bir de Galatasaray. Bir tane maçını söyleyin bana, yok. Sen gördüğünü çal. Kim olursa olsun. Pereira konusunu boşverin. Onlar daha sonraki olaylar.
 

"ERGİN ATAMAN SEYİRCİYİ TAHRİK EDİYOR"
 

Ergin Ataman hakeme kasten itiraz ediyor, teknik faul alıyor. Bilerek yapıyor o hareketleri. Seyirciyi tahrik ediyor."
 

"GÖKHAN'LA KONUŞACAĞIZ, HOCA KALACAK"
 

Aziz Yıldırım Gökhan Gönül ayrılacak mı şeklindeki soruya: "Alacağımız kararları göreceksiniz. Hoca ile oturup konuşacağız. Hoca kalacak. İki yıllık sözleşmesi var. Oturup planımızı yapacağız. Fenerbahçe Mourinho'yu alıyor diyorlar. O devirler bitti. UEFA'nın kararları var. Artık ona göre hareket edeceğiz." şeklinde cevap verdi.