Manisaspor
Giriş Tarihi : 01-05-2016 09:16   Güncelleme : 01-05-2016 09:16

Başkan şampiyon takıma küstü kutlamalara katılmadı

Manisaspor'un şampiyonluk kutlamalarına Kulüp Başkanı Abdullah Mergen, maçtan önce teknik heyet ve futbolcularla yaşadığı gerginlik sebebiyle katılmadı.

Başkan şampiyon takıma küstü kutlamalara katılmadı

Manisaspor'un şampiyonluk kutlamalarına Kulüp Başkanı Abdullah Mergen, maçtan önce teknik heyet ve futbolcularla yaşadığı gerginlik sebebiyle katılmadı.


Manisaspor'un Sivas Belediyespor'u kendi sahasında 1-0 yenerek şampiyonluğunu ilan ettiği maçtan önce teknik heyet ve futbolcularla Başkan Abdullah Mergen arasındaki gerilim, kutlamalara da yansıdı.
 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILDI
 

Hakemin bitiş düdüğünün ardından tribünlerde havai fişekli sevinç gösterileri yapılırken, eski Meclis Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç, bazı yöneticiler ve kent protokolu ile birlikte futbolcuların boynuna şampiyonluk çiçeği takmak için sahaya indi.
 

BAŞKAN STADI TERKETTİ
 

Bu esnada Başkan Mergen'in futbolculara durmaları gereken yeri işaret ettiği ancak Mergen'i dinlemeyen oyuncuların başka yerde dizildiği görüldü. Aynı anda tribünlerin istifa protestolarına hedef olan Abdullah Mergen stadı terketti.

 

'BAŞKAN SAHAYA' TEZAHÜRATI
 

Bu gelişmeler sırasında protokol tribününde kalmayı tercih eden MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, taraftarların uzun süre devam eden "Cengiz başkan sahaya" sloganları üzerine CHP Manisa Milletvekilleri Özgür Özel ve Tur Yıldız Biçer'le birlikte sahaya inerek futbolcuları tek tek kutladı, Bülent Arınç'la birlikte şampiyonluk çiçeklerini taktı.


"BU BAŞARI FUTBOLCULARIN"
 

Başkan Abdullah Mergen'in katılmadığı saha içindeki kutlamalarda Cengiz Ergün, "Bu başarı futbolcuların ve teknik heyetindir" diye bağırdı. Ergün'e sarılan teknik direktör Taner Taşkın ise "İkinci yarıda tek dinamomuz ve güç kaynağımız Cengiz Ergün'dür" dedi.


PERSONEL KUTLAMADA
 

Öte yandan aylardır maaşlarını alamadıkları bilinen kadın ve erkeklerden oluşan kulüp personeli, futbolcuların ve teknik heyetin isteği üzerine sahaya inip kutlamalara katıldı. Kulüp personelinin boynununa da şampiyonluk çiçeği takılırken, futbolcular stat hoparlöründen çalan müzik eşliğinde uzun sürü saha içinde oynadı.