Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 21-12-2015 09:46   Güncelleme : 21-12-2015 09:46

Maç bitti tartışma devam ediyor!

Luis Nani, Gençlerbirliği maçı sonrası sertliğe isyan etti. Nani önce ekranlarda "Bu akşam gerçekten utandım" dedi, ardından da instagramda "Herşeyi yaptılar bir sopayla dövmedikleri kaldı!" diye yazdı. Portekizli yıldıza yanıt ise gecikmedi!

Maç bitti tartışma devam ediyor!

Luis Nani, Gençlerbirliği maçı sonrası sertliğe isyan etti. Nani önce ekranlarda "Bu akşam gerçekten utandım" dedi, ardından da instagramda "Herşeyi yaptılar bir sopayla dövmedikleri kaldı!" diye yazdı. Portekizli yıldıza yanıt ise gecikmedi!
 

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Luis Nani, 1-0 kazandıkları Gençlerbirliği maçı sonrası isyan etti. Nani gerek Lig TV'ye verdiği röportajda gerekse de sosyal medyada sertlikten yakındı. Eleştirilerin muhatabı Uğur Çiftçi de instagram hesabından Portekizli yıldıza yanıt verdi...

"GERÇEKTEN UTANDIM"

Portekizli yıldız, maçtan sonra Lig TV'ye verdiği röportajda maçın hakemine ve oynanan oyuna tepki gösterirken, "Bu akşam gerçekten utandım. Ben futbol için bu ülkedeyim; kavga etmek, tekme yemek için değil... Bu konuda bir şeyler yapılmadı" dedi.

Maç sonrası karşılaşmayla ilgili konuşmayan Nani, oynanan oyuna ve karşılaşmanın hakemine sert tepki gösterdi. "Bu akşam gerçekten utandım" diyen Portekizli yıldız, "Sahada bir hakem göremedim. Biz her zaman bunu yaşıyoruz. Biz oyuncular olarak futbolumuzu ortaya koymak istiyoruz. Bugün ayağımı kıracak derecede fauller yapılıyor ve hiçbir şekilde faul bile verilmiyor. Takdir haklarını kullanan bir hakem gördüm sahada. Ben futbol için buradayım, futbol oynamak bu ülkeye katkıda bulunmak için buradayım; kavga etmek, tekme yemek için burada değilim. Bu konuda bir şeyler yapılmalı diye düşünüyorum. İnsanlar buraya bu güzel gösteriyi, göze hoş gelen gösteriyi izlemeye geliyorlar. Tekme izlemeye gelmiyorlar. Taraftarlar için gerçekten hiç güzel bir görüntü oluşmuyor" sözleriyle tepki gösterdi.

Trabzon maçıyla en son kendi sahalarındaki karşılaşmada da aynı şeylerin yaşandığının altını çizen Nani, "Gerçekten tekme yemek için sahaya çıktık gibi. Bu böyle devam etmemeli. Bu gerçekten bir utançtır" ifadelerini kullandı.

Hakeme maç sırasında itirazlar yaptığının hatırlatılması üzerine Portekizli yıldız, "Konuştum, şikayetlerimi ilettim. Bu son derece normaldir; çünkü hem ben hem takım arkadaşlarım çok tehlikeli darbeler aldık. Bizi uzun süre sahalardan uzak koyabilecek darbeler aldık. Onun bu durumları çözmesini bekledik. Bir şeyler yapmalıydı. Ya faul vermeli ya da kart göstermeliydi. Çünkü futbola, oyuncular da hakemler de herkes saygı duymalı. Şu anda bacağımda hala o ağrıyı hissediyorum. Soruyorum, Bunun böyle devam etmesi güzel bir şey mi?" sorusunu sordu.

İSYAN SOSYAL MEDYADA DEVAM ETTİ!

Nani'nin isyanı sosyal medyada da sürdü. Sarı lacivertli oyuncu, instagram hesabından paylaştığı maç fotoğrafının yanına "Herşeyi yaptılar bir sopayla dövmedikleri kaldı!" diye yazdı. Nani mesajına Portekizve ve İngilizce dillerinde de yer verdi.

YANIT DA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN GELDİ!

Nani'nin bu isyanına yanıt ise eleştirilerin muhatabı Uğur Çiftçi'den geldi. Kırmızı siyahlı oyuncu, instagram hesabından yaptığı açıklamada Nani'yi abartıcılıkla suçladı: "İstesek de istemesek de futbol sert bir oyun. Şu ana kadar çok faul de yapmışımdır, çok faule de maruz kalmışımdır. Önemli olan art niyetli olmamaktır. Bugünki maç boyunca Nani'ye bir kez faul yaptım. Ama maç boyunca konuştu, yetmedi maçtan sonra konuşmaya ve abartmaya devam etti. Maç sonu kalbim temiz, içim rahat."