Ankaragücü
Giriş Tarihi : 07-12-2015 08:52   Güncelleme : 07-12-2015 08:52

Mehmet Yiğiner'den Ankaralı iş adamlarına ağır sözler

Lig ikincisi Kocaeli Birlikspor’u 2-0 yenerek yeniden umutlanan Ankaragücü’nden Başkan Mehmet Yiğiner maçın ardından açtı ağzını yumdu gözünü.

Mehmet Yiğiner'den Ankaralı iş adamlarına ağır sözler

Lig ikincisi Kocaeli Birlikspor’u 2-0 yenerek yeniden umutlanan Ankaragücü’nden Başkan Mehmet Yiğiner maçın ardından açtı ağzını yumdu gözünü.

Özellikle Ankaralı iş adamlarını yönelik açıklamalar yapan Yiğiner, kulübe yardım yapmayan iş adamlarına sert ifadelerle yüklendi.

İşte Yiğiner’in açıklamaları:

Bizim için hayati önemi olan bir maçtı. Kazandığımız zaman şampiyonluk iddiamız devam edecekti. Kaybettiğimizde ise şampiyonluk yarışından uzaklaşacaktık. Güzel bir oyun oynadık. Zaten ben diğer takımları da takip ediyorum. Bizden iyi oynayan yok. Biz çok gol kaçırıyoruz. Bugünde kaçırdık. Ama neticede 2 gol attık. Çok pozisyonumuz var. Güzel biri maç oldu. Eze eze kazandık diyebiliriz. Demek ki Ankaragücü şampiyonluğu hak ediyor. Biz daha çok çalışacağız. İnşallah Ankara’ya şampiyonluğu getireceğiz.

 

TARAFTARIMIZA HEDİYE OLSUN

 

Güzel olan başka bir şeyde rakiplerimizde yenildi. Puan farkı azaldı. Eğer bugün oynadığımız oyunu rakiplere de oynarsak açık ara şampiyon oluruz. Burada Manisaspor maçını kaybettik. Taraftarımız sevindirmek istemiştik. Ama olmamıştı. Bugün en azından taraftarımızı üzmedik. Onları sevindirdiğimiz için mutluyuz. Bu galibiyet takımımızı çok iyi destekleyen taraftarımıza hediye olsun. Birlik beraberlik içinde olursak başarı gelir. Yönetim, taraftar, teknik ekip, futbolcular, çalışanlar kenetlenirse başarı gelir. Çünkü iyi yoldayız.

 

İŞADAMLARINA TEPKİ SÜRDÜ

 

Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’tir. Ankaragücü’de Ankara’nın bir markası. Biz Melih Gökçek’ten destek istedik. Bunda çekinecek hiçbir durum yok. Gizli saklı biri şey yok. Biz kulübümüzü yaşatmak ve hak ettiği yerlerde olması için görüşüyoruz. Gökçek benim belediye başkanım. Gider konuşurum. Diğer belediye başkanları ile de gider konuşurum. Bütün bunları destek almak için yapıyorum. Alacağız da inşallah. Dediğim gibi bu işler birlik beraberlikle olur. Ankara’yı kucaklamakla olur. Biz çerçeveyi genişletelim diye uğraşıyoruz. Herkesi desteğe davet ediyoruz. Ama bazı kişiler kaçıyor. Adam Shopping Fest yapıyor 3 senede 100 bin TL para harcamış. Tamam bunları yapın da; 3-5 milyon TL. de gelin bu kulübe verinde kulübü kurtaralım. Marka yaratmaya çalışıyorlar. İyi de adama sormazlar mı, “Şehrinizin takımı ne halde?” diye. Biz sağda solda para arıyoruz. Siz paraları çar çur ediyorsunuz ve elinizdeki Ankaragücü markasına sahip çıkmıyorsunuz.


MİLYON DOLARLARIN VAR AMA FAKİR ADAMSIN


Yani 100 milyon oraya harcıyorsan, bir 10 milyonda buraya harcayın. Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. Biz yönetim olarak çoluğumuzun çocuğumuzun rıskını buraya yatırıyoruz. Vicdanen de rahatız. Çünkü şehrimize sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Esas para işadamlarında. Ama onlar kaçıyor. Küçük esnafla bu kadar olur. Onlar para babaları, para onlarda. Bu şehirden kazanıyorsunuz. Bir kısmını da bu şehire harcayın. Sen zengin olmuşsun milyon dolarların var. Harcamadıktan sonra fakir adamsın. Hayır yok, yardım yok, hiçbir şey yok. Nereye kadar. Hepimiz ölüp gideceğiz. Bana göre en fakir adam bu adamlar. Haklı olduğumuzu düşünüyorum. Biz yılmadan kararlılıkla mücadele edeceğiz.

 

Kaynak: Sporanki