Reklamı Geç

Galatasaray'ın UEFA İle Anlaşmasının Detayları Ortaya Çıktı

Galatasaray'ın UEFA ile yaptığı finansal fair-play anlaşmasının detayları belli oldu.

Galatasaray'ın UEFA İle Anlaşmasının Detayları Ortaya Çıktı
Bu içerik 463 kez okundu.

Galatasaray, UEFA ile yaptığı yeni anlaşmada ilk sezon sattığı kadar futbolcu alabilecek. İkinci ve üçüncü sezonda ise elde edilen karın 7 katı kadar transfer yapabilecek.

Avrupa'dan men cezası almaktan kurtulan Galatasaray, üç sezonluk bir planlama çizdi. 2018-19, 2019-20 ve 2020-21 sezonlarını kapsayacak.

UEFA ile Galatasaray arasındaki anlaşma, genel hatlarıyla şöyle:
İLK SEZON SATTIĞIN KADAR AL

Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye de uygulanan FFP kuralı, bu kez Galatasaray için kullanılacak. Sarı-kırmızılılar, 2018-19 sezonunda oyuncu satışından oluşan geliri transferde kullanabilecek.

DİĞER SEZONLAR ARTIYA GEÇMELİ

Sözcü'nün haerine göre; Galatasaray yönetimi, 2019-20 ve 2020- 21 sezonlarında transfer bütçesini karına göre oluşturacak. Söz konusu karın 7 katı kadar transfere para harcanabilecek. Son 3 ayda 11 milyon TL kar eden Galatasaray, bunu tüm yıla yaydığı örnek alınırsa kulüp, 77 milyon TL'lik transfer harcaması yapabilecek.

MAAŞ BÜTÇESİ DÜŞECEK

UEFA ile yapılan pazarlıkların bir diğer maddesi ise maaş bütçesinin azaltılması. Halen primler ve tüm harcamalar dahil 65 milyon Euro'nun üzerinde bir maaş bütçesi olan Galatasaray, bunu kademeli olarak düşürecek. Bu bedel önce 60 milyon Euro'ya, diğer yıllar ise daha da aşağıya indirilecek.

UEFA SEÇİMİ BEKLİYOR

UEFA'NIN alınan kararları haziran ayında açıklamasının nedeni de belli oldu. Galatasaray'ın 26 Mayıs'taki seçiminin sonucunu bekleyen UEFA, yönetim değişmesi halinde bu taahhütleri yeni başkandan da isteyecek. Mevcut Başkan Mustafa Cengiz'in diğer adaylardan da bu anlaşmayı aktararak uyulmasını isteyeceği öğrenildi.

galatasaray uefa anlaşma haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
G.Birliği ve A.Gücü Formasını Giyen Abdullah Çevrim Vefat Etti
G.Birliği ve A.Gücü Formasını Giyen Abdullah Çevrim Vefat Etti
Fikret Ünlü Yaşamını Yitirdi
Fikret Ünlü Yaşamını Yitirdi
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi