Reklamı Geç

Ankara'ya Yeni Stat İçin Flaş Açıklama

Ankara’da 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine inşa edilecek olan 55 bin kişilik yeni stat için hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirtildi.

Ankara'ya Yeni Stat İçin Flaş Açıklama
Bu içerik 871 kez okundu.

Ankara’da 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine inşa edilecek olan 55 bin kişilik yeni stat için hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirten Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, son dönemde ülke genelinde 36 stadın yapımının planlandığını bunlardan 16’sının tamamlandığını kaydetti.

Türk, kulüplerin son dönemde daha küçük statlar istediğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Avrupa’da birçok ülkede insanlar, takımları küme düşse de şampiyonluğa oynasa da stadyumlarını yüzde 80 dolduruyor. Bizde ne yazık ki böyle olmuyor. 33 bin kişilik stadyum yapıyoruz ama ortalama taraftar 8-10 bin arasında kalıyor. Böyle olunca kulüplerimiz hem ev sahibi olmanın avantajını kullanmak hem de işletmesinin çok pahalı olmaması için büyük stat istemiyor. Bundan sonra biz de yeni stadyumları çok büyük yapmayacağız. Tabii bu, Ankara’da yapılacak 55 bin kişilik stadyumun dışındakiler için geçerli. Ankara Stadyumu’nun milli takımlar stadyumu olmasını amaçlıyoruz. Projeleri tamamlanıyor, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Gençlik ve Spor Bakanımız inceleyecek. Son şeklini verdikten sonra büyük stadyumlara Ankara Stadyumu ile final yapacağız.”

 

ankara 19 mayıs stadı Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı dursun türk haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
nöri     2018-04-01 stat yapmaz bu dingiller yalan söylüyo.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Ekranı
Spor Ekranı
EURO 2020'da Gecenin Sonuçları
EURO 2020'da Gecenin Sonuçları
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi