Reklamı Geç

Gençlerbirliği'nde disiplin skandalı

Gençlerbirliği'nin istifa eden divan kurulu üyelerinden sonra Disiplin Kurulu üyelerini de protokol tribününe almadığı ortaya çıktı.

Gençlerbirliği'nde disiplin skandalı
Bu içerik 671 kez okundu.

YURTSPOR - Gençlerbirliği'nin istifa eden divan kurulu üyelerinden sonra Disiplin Kurulu üyelerini de protokol tribününe almadığı ortaya çıktı.

Yöneticilerin Disiplin Kurulu üyelerine 'Bundan sonra protokol tribününe sadece yönetim kurulu üyeleri ve misafirleri alınacak' açıklaması yaptı.

Ancak asıl nedenin Disiplin Kurulu üyelerinin yönetimden istifa eden Sinan Gürsoy'un arkadaşşları olduğu öğrenildi.

Bu gelişme üzerine Disiplin Kurulu bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Kulübümüz de diğer bütün dernekler gibi çeşitli kurulların birlikteliği ile yönetilmektedir. Divan, denetleme ve disiplin kurul üyeleri icracı sorumluluklara sahip olmasalar da yönetim kurulu üyeleriyle beraber genel kurulun kendilerine verdikleri görevleri yerine getirirler. Bu kurullar arasında hiyerarşik bir sıralama olmadığı gibi üyeleri de herhangi bir rütbeye göre sıralanmaz.

 Bizler Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün 18 Şubat 2017 tarihinde toplanmış Genel Kurul üyelerinin oylarıyla görevlerine başlayan disiplin kurulu üyeleriyiz. Bilgi ve birikimimizi gönüllü olarak eğer bir apartman yönetiminin değil de spor kulübünün hizmetine sunuyorsak, bu futbola ve Gençlerbirliği’ne duyduğumuz sevginin sonucudur. Taraftarı olduğumuz ve yönetiminde yer aldığımız bir takımın maçlarını yakından takip etmek isteriz. Eski ve yeni, bütün kurullardan olduğu gibi yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla tribünlerde beraber üzülüp beraber sevinmek kendisini Gençlerbirliği camiasına ait hisseden her üyemizin arzusu olduğu kadar görevidir.

 Ancak evimizde oynadığımız Kasımpaşa maçında, her hafta olduğu gibi tribünde yerini almak isteyen Gençlerbirliği Spor Kulübü Disiplin Kurulu Üyelerine, bundan sonra protokole sadece yönetim kurulu üyeleri ve misafirlerinin alınacağı bildirilmiştir. Aynı camiada farklı kurullarda görev alsak da yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın “misafiri” kabul edilmemek bir yana, bu tuhaf kararı şimdilik ligde yaşanan zor günlerin bir kazası olarak değerlendiriyoruz. Disiplin kurulunun görevleri ve işlevleri düşünüldüğünde, kabul edilecek herhangi bir gerekçe sunmadan disiplin kurulu üyelerini tribünden uzaklaştırmanın ne anlama geldiğini sadece yönetim kurulu üyeleri değil bizler de biliyoruz. Bizler görevlerimizi genel kurul üyelerinden aldık yine onların şahitliğinde bırakacak veya başkalarına devredeceğiz. Protokolde olmasa da yine tribünlerde ve görevimizin başında olacağız.

Kamuoyuna saygılarımızla

Av.Deniz AKSOY

Disiplin Kurulu Başkanı

gençlerbirliği haberleri disiplin kurulu deniz aksoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'nde Son Hafta Heyecanı
Şampiyonlar Ligi'nde Son Hafta Heyecanı
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Hangi Maç Hangi Kanalda?