Reklamı Geç

Ankaralı amatörler malzemelerine kavuştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin spor malzemesi desteği Ankaralı amatör sporcuları sevindirdi.

Ankaralı amatörler malzemelerine kavuştu
Bu içerik 419 kez okundu.

Ankara   Büyükşehir Belediyesi’nin spor  malzemesi desteği Ankaralı amatör sporcuları sevindirdi.  

Büyükşehir Belediyesi’nce Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törende, Başkent’te sportif faaliyet gösteren 227 spor kulübüne farklı amaçlarla kullanılmak üzere 227 bin parça spor malzemesi dağıtıldı. Törene, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, amatör spor kulüplerinin yöneticileri ve sporcuları katıldılar.  

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Atatürk Spor Salonu’nu dolduran  sporcu gençlere seslenerek şunları söyledi: 

BAŞKAN TUNA’DAN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK MÜJDESİ 

“Değerli kardeşlerim amatör sporlarla ilgili olarak Hükümetimizin ciddi çalışmaları var. Bakanlığımızın bu konuda çok ciddi destekleri var, federasyonlarımız hakeza öyle. Bizler de yerel yönetimler olarak imkanlarımız ölçüsünde amatör sporculara, amatör sporlara ‘Çorbada tuzumuz olsun’ şeklinde böyle bir desteği sağlamaya gayret ettik. Bundan sonra da inşaallah desteklerimiz imkanlarımız ölçüsünde devam edeceğini ifade etmek istiyorum” 

“SPOR GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUYOR” 

Sporun gençlerin kötü alışkanlıklar edinmesini önleyen ve dünya çapında en önemli faaliyet olduğuna dikkat çeken Başkan Tuna, konuşmasını şöyle tamamladı:  

“Tabi ki amatör sporlar çok önemli; gençliğimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve gerçekten dünya çapında sporcularımızın yetişmesine vesile olacağı için amatör sporlara çok önem veriyoruz. Bu konuda başta Hükümetimiz ve federasyonlarımız, kulüp yöneticilerimiz, siz sporcu kardeşlerimizle elele vererek bizler de imkanlarımız ölçüsünde her türlü destek ve katkıyı vermeye devam edeceğiz. Bu toplantının da hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Sağolun varolun, Allaha emanet olun” 

AMATÖRLERDEN BAŞKAN TUNA’YA TEŞEKKÜR  

Törende konuşan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu da amatör sporun hem merkezi yönetim, hem de yerel yönetimler için sosyal sorumluluk projesi olduğuna dikkat çekerek, Ankara’da sporun gelişmesi  için işbirliği gerektiğini ifade etti ve Başkan Mustafa Tuna’ya, amatör spora verdiği hızlı destekten ötürü teşekkür etti. Kandazoğlu, “Her zaman yanımızda olacağınıza inanıyor ve desteğinizi bekliyoruz ” ifadesini kullandı.

YİĞİNER’DEN ANKARAGÜCÜ’NE DESTEK TALEBİ 

Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da konuşmasında amatör spor olmazsa hiçbir zaman profesyonelliğin olamayacağına dikkat çekerek, “Çünkü işin temelinde amatör ruh var. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzu bu organizasyonu gerçekleştirdikleri için yürekten kutluyorum malzeme dağıtımının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ise “Yıllardır özlediğimiz tablo buydu arkadaşlar. Öyle değil mi? Senelerdir malzeme alamadık.” diyerek başladığı konuşmasında, “Ben buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna’ya şahsım ve sizlerin adına teşekkür ediyorum, bu desteklerinin her sene artarak devam etsini diliyorum, kutluyorum. Bununla birlikte biliyorsunuz Ankaragücümüz güzel bir ivme yakaladı. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Ankara’nı takımı Ankaragücü’ne de destek olmasını talep ediyorum.” şeklinde konuştu.  

BAŞKAN TUNA’YA PLAKET 

Konuşmaların ardından Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu Büyükşehir Belediyesi’nin amatör kulüplere sağladığı malzeme desteği nedeniyle Başkan Mustafa Tuna’ya bir plaket takdim etti.  

Başkan Mustafa Tuna’da Ankara’yı Süper Lig’te temsil eden ve programa misafir olan kulüpler Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Osmanlıspor’un  yöneticilerine günün anısına çeşitli armağanlar verdi. 

MALZEMELER HARİKALAR DİYARI’NDAN DAĞITILACAK 

Törenin sonunda açıklama yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Ankarada sportif faaliyetlerde bulunan  227 amatör spor kulübüne, her biri 100’er kolilik eşofman takımı, krampon, forma, futbol topu, antreman forması, tekmelik ve yağmurluktan oluşan toplam 227 bin adet spor malzemesinin Sincan Hariklar Diyarında kulüpleri yetkililerine teslim edileceğini belirti  

AMATÖR KULÜP YÖNETİCİLERİ MUTLU 

Hüseyin Ulusoy (Çankaya Gençlik Spor As Başkanı) : Başkanımız Mustafa Tuna’ya çok teşekkür ediyoruz. İnşaallah devamını da bekliyoruz. Takımımızda üç tane branşımız var, futbol, voleybol ve basketbol olmak üzere üç branşta 98  sporcumuz var. Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı malzeme desteği ile çok mutlu olduk. Ayrıca çok güzel bir organizasyonla bizleri buluşturdu kendisine çok teşekkür ediyoruz. 

ankara büyükşehir belediyesi amatör kulüpler malzeme yardımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devşirme Sporcu 31 Yıl Sonra Türkiye Rekorunu Kırdı
Devşirme Sporcu 31 Yıl Sonra Türkiye Rekorunu Kırdı
Pazarspor Kafilesi Kaza Geçirdi
Pazarspor Kafilesi Kaza Geçirdi