Reklamı Geç

Osmanlıspor'da 6 futbolcu ile yollar ayrılacak

Osmanlıspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, yeni sezon öncesinde takımına ve Türk futboluna dair değerlendirmelerde bulundu.

Osmanlıspor'da 6 futbolcu ile yollar ayrılacak
Bu içerik 867 kez okundu.

Osmanlıspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, yeni sezon öncesinde takımına ve Türk futboluna dair değerlendirmelerde bulundu. 

Osmanlıspor'un kadrosunda 30 futbolcu olduğunu, sayının 24'e inmesi gerektiğini anlatan Uygun, takımdan gönderilecek 6 oyuncunun isimlerini yönetime bildirdiğini söyledi. Uygun, bu konuda yönetimin karar vereceğini dile getirerek, "Bir liste belirttim. Yönetim de değerlendirilecek, ondan sonra karar verilecek" dedi. Uygun, bu aşamadan sonra 3 futbolcu transferinin yeterli olacağını söyledi ve şöyle konuştu:

"Stoper konusunda bir imza gerçekleşeceğini tahmin ediyorum. Forvet konusu da 1 hafta içinde netlik kazanacak. Ayrıca ön libero için bir isteğim oldu. Bu konuda yönetimle de aynı fikirde olduğumuzu da görüşmelerde gördük. Türkiye'den almak istiyorsunuz ama Türkiye'de artık futbolcu yetişmiyor. Bunların sebeplerini yıllardan beri anlatıyorum. Türkiye'nin bizim anlattığımız doğrulara doğru yavaş yavaş geldiğini görüyoruz. Türkiye'de futbolcu bulabilmek açıkçası çok zor."

MUSA KALMALI

Osmanlıspor'da transferde adı geçen oyunculardan Musa Çağıran'ın kalması için yönetime istekte bulunduğunu anlatan Uygun, "Musa Çağıran'a şu anda öyle bir teklif de yok. Sadece menajerlerin dilbazlığı var" değerlendirmesini yaptı.

Musa'nın bir çok pozisyonda oynama yeteneğine sahip, etkili bir futbolcu olduğunu söyleyen Uygun, "Türkiye'de menajerlik sistemi üzerinden yürüyen transfer söylemleri medyaya yansıyor. Medyadan sonra takımlara sirayet ediyor. Ondan sonra da futbolcunun üzerinden düzeltmeye çalışıyorsunuz. Musa konusunda herhangi bir resmi teklif yok. Olaylar dediğim şekilde gelişti" diye konuştu."

NDIAYE ÇOK ÖZEL BİR FUTBOLCU"

Osmanlıspor'un Senegalli futbolcusu Badou Ndiaye'nin çok iyi bir futbolcu olduğunu dile getiren teknik direktör Uygun, "Badou Ndiaye çok önemli ve çok da özel bir futbolcu. Bize çok büyük katkı sağlayan bir futbolcu. Gitmesi bizim adımıza üzüntü verici olur ama alan takım için de mükemmel bir iş olur" ifadesini kullandı. Ndiaye'nin üç farklı pozisyonda oynayabildiğini dile getiren Uygun, sözlerine şöyle devam etti:
"Biz hocalar maç izleme fırsatı bulamıyoruz. İzleyemediğimiz zaman da bunun sonucunda istediğimiz tarzdaki oyuncular, daha çok Türkiye'de menajerler vasıtasıyla transfer ediliyor. Osmanlıspor'daki kurumsallığın içindeki futbolcu izleme ekibinin bir başarısıdır ki hocaların bulamadığını onlar bulmuş. Ndiaye bunların en başında geliyor. Çok önemli ve çok da özel bir futbolcu. Gol atabiliyor, pres yapıyor, top kapıyor ve oyunu kuruyor."

Futbolculara yapılan transfer tekliflerinin oyuncunun performansına etki ettiğine dikkati çeken Uygun, "Kulüp yararına olacaksa tamam. Yeri nasıl doldurulur? Takımdaki diğer arkadaşlarımıza da aynı özellikleri kazandırmaya, futbolcuların takım ruhu ile hareket etmesini sağlamaya çalışacağız. Ndiaye kalırsa çok büyük katkı sağlayacağı da aşikar" dedi.

osmanlıspor bülent uygun haberlerleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolcu Kaleciyi Öldürdü
Futbolcu Kaleciyi Öldürdü
Fenerbahçe'nin Rakibi Benfica Oldu
Fenerbahçe'nin Rakibi Benfica Oldu