Reklamı Geç

Gençlerbirliği'nin 19 Mayıs umudu sürüyor!

Gençlerbirliği'nde Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, stat için ümidini sürdürdüğünü söyledi.

Gençlerbirliği'nin 19 Mayıs umudu sürüyor!
Bu içerik 549 kez okundu.

Ankara 19 Mayıs Stadyumu'na dair yıkım kararı alınmasının ardından yeni sezonda Süper Lig maçlarını nerede oynayacağı netlik kazanmayan Gençlerbirliği'nde Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, stat için ümidini sürdürdüğünü söyledi.

"Bize kalsa iki taş koyar Kızılay Meydanı'nda oynarız ama mümkün değil." ifadesini kullanan Kaynar, şöyle devam etti: 

"Taraftarımızın üzüntüsünü anlıyoruz. Her türlü taraftar eleştirisini de sineye çekmek görevimiz ancak ortada bir zorunluluk var. Bunu büyük bir mağduriyet söylemine dönüştürmek de yersiz. Gençlerbirliği'nin tarihine, duruşuna, felsefesine baktığınızda zaten hayatın kendisi bizim için deplasmandır. Ancak buruk olmamak da elde değil. Şimdiye kadar düzeltmek için devletten yardım isteyeceğimiz bir hatamız olmamış, aksine herkese örnek olmuşuz, centilmenliğiyle öne çıkan bir kulüp olmuşuz ama evimizden, şehrimizden ayrı düşmek ihtimali var. Ben halen 19 Mayıs Stadı için ümitliyim."

19 Mayıs Stadı'nın yıkımına henüz başlanmadığı için alternatifler arasında değerlendirilebileceğini dile getiren Kaynar, "Elbette bizim hakim olamadığımız teknik ayrıntılar da vardır. Yıkımı içim ayrı, yapımı için ayrı, uzun sürecek ihale aşamaları var. Ankara'da stadyum dururken, çimleri hala yeşilken, bu alternatifi değerlendirmemize izin verilse, bu altı ay içinde belki Eryaman'da yeni yapılan stadyum tamamlanacak ve başkentin hiçbir takımı evindeki maçları başkentin dışında bir yerde oynamayacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynar, "Sporu ve futbolu seven, sorumluluk sahibi bürokrat ve siyasilerin kırmızı-siyahlı camiayı sevindirecek bir karar vereceğini düşünüyorum. O zaman evimizde ve deplasmanda oynayacağımız maçlar üzerinde yeni bir değerlendirme yaparız." diyerek, sözlerini tamamladı.

gençlerbirliği 19 mayıs stadı haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Halkbanklı Genç Erkekler Finalde
Halkbanklı Genç Erkekler Finalde