16 Haziran 2024 Pazar
ads
DOLAR 32.79 ₺
EURO 35.16 ₺
STERLIN 41.61 ₺
G.ALTIN 2,459.44 ₺
BTC 66,134.11 $
ETH 3,562.19 $
BİST 10,471.32

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Taze kuvvet görevini fazlasıyla yaptı

Yayınlama: 8 Şubat 2024 Perşembe 23:45 Okunma: 1086

Hoca kupa maçına çok iyi bir kadro çıkarttı. Trabzonspor’un en güçsüz olduğu dönemde enerji dolu bir Gençlerbirliği sahadaydı.

Ertuğrul Çetin yakın gelecekte milli takımın kalesini teslim alacaktır. Bu gün o ışığı fazlasıyla verdi. Performansın yanında rahatlığı da puan kazandırdı. 

Melih Bostan’ın attığı golü kötü zemine bağlayanlar hata yaparlar. Zira saha sadece bir taraf için avantaj veya dezavantaj yaratmaz. Melih kötü zeminde o kıvrak hareketleri yaparken ve rakipleri bir bir oyundan düşürürken topu kaybetti mi ? İşte esas böyle sahada topa sahip kalmak en önemlisidir.

Bizim takım asla 1-0’ın üzerine yatmadı, hoca da takımdan böyle bir şey istemedi. Ancak hangi takım olursa olsun maç bitmek üzere iken kaza golü yemek istemez. İşi garantiye almak istedik ama olmadı. İşte burada şans faktörü devreye girdi. Futbol böyle bir şey, 1 dakika daha dayansak turu atlayan bizdik.

Uzatma devresinin son dakikasında aynı korkuyu biz onlara yaşattık. Pekala maç 2-2 bitebilirdi ve belki de biz penaltılarla barışma imkanı yakalayabilirdik.  

Bundan sonraki lig maçlarımızda mücadele seviyesi yüksek oyun beklentimiz olduğundan; bu maçın ilk 11’i ile devam edilmelidir. Veya en azından iskelet bu kadro içinden çıkmalıdır.

Açık olarak görülüyor ki; Yiğit Efe Demir de dahil olmak üzere hocamız Fenerbahçe’den gelen bu genç üçlüyü takıma iyi monte etmiş.    

Artık transfer yapılmamalıdır. Kulübe gelen her kuruş futbolculara ve teknik ekibe dağıtılmalıdır.

Trabzonspor için bu maç çok önemliydi, çünkü kupadan başka hedefleri kalmamıştı. Ancak çeyrek finalden ötesi onlar için de zor gözüküyor.  

Bizim hedefimiz ligdir, bu maç bundan sonra oynayacağımız maçlar için ölçü alınmalı ve önemsenmelidir.

Bu gün için moral bozmaya gerek yoktur, tam tersine ümitlerimizi artıran iyi şeyler olmuştur.

Yani görünen o ki; bu takım Eyüpspor ile de başa baş oynar.

Haydi gençler…

Tercüme