26 Şubat 2024 Pazartesi
ads
DOLAR 31.12 ₺
EURO 33.79 ₺
STERLIN 39.54 ₺
ALTIN 2,033.95 ₺
BTC 50,947.42 $
ETH 3,040.91 $
BİST 9,328.70

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Skor değil eksik kalmak kötü !

Yayınlama: 24 Eylül 2023 Pazar 22:22 Okunma: 55

İşte korktuğumuz başımıza geldi. Sınırlı kadromuzda eksiklere çare bulmak zor olacak. Yoksa deplasmanda yenilmek her takımın başına gelebilecek olağan hadiselerden sayılabilir.

Maçın 20. dakikasında Wu’nun sorumsuz hareketi takımı bir kişi eksik bıraktı. Daha önce de tahmin ettiğim üzere Musa Çağıran’ı maçın ilk yarısında hiç göremedik. Bu şekilde de ilk yarıyı tek kırmızı kart görmemize rağmen 2 kişi eksik oynadık.

Enes Keskin başta olmak üzere takım yine de diri kaldı ve bu eksikleri devrenin son 10 dakikasına kadar hissettirmediler. Devrenin sonuna doğru ise rakibin de tercihi ile tempo bir hayli düştü.

İkinci devrede (55. dakika) bir başka sorumsuz futbolcumuz (Nzaba) rakibe gaddarca girdi ve oyundan atıldı. İki kartın da tartışılacak bir tarafı olmadığından, her iki kardeşimiz de hiç itiraz etmeden yürüyüp gittiler.

Bu hareketleri asla cezasız bırakılmamalıdır…

Mustafa Çeçenoğlu rakibin en iyisiydi. İki asist ve bir orta katkısıyla takımını sürükledi. Bizde oynarken, yarım devre bile böyle bir performansına şahit olmamıştık. Metehan Mimaroğlu, rakibin diğer önemli silahıydı. Genel olarak bakıldığında da bizden daha güçlü bir kadroya sahip oldukları açıktır.

Sevgili hocamıza bir soru :

“Rüzgar burada ev sahibi için büyük avantaj” demiş.

Nasıl yani; anlaşma mı yapmışlar, hangi kaleye geçerlerse geçsinler arkalarından mı esiyor ? Veya devre arasında rüzgar yön mü değiştiriyor ?

İkinci devre biz rüzgara karşı oynadığımıza göre; ilk devre maç 11’e 11 oynanırken de gol rüzgara karşı oynayan Bandırmaspor’dan gelmedi mi ? 

Rüzgar, yağmur, kötü zemin, acemi hakem sadece bizim payımıza düşmediğine göre esas sorunlara odaklanmak daha isabetli olacaktır.

Bu günkü sorunumuz;  gördüğümüz 3 kırmızı karttır. Belki dikkatlerden kaçmıştır, devre arasında da sportif direktör kırmızı kart gördü. Direkt kırmızı, disiplin eksikliğinden veya ödeme gecikmelerinden kaynaklanabilir.

Pozisyon gereği kart her zaman görülebilir ama bu günküleri ayrı değerlendirmek gerekir.   

Önümüzdeki hafta Manisa FK karşısında başarılar diliyorum…

Tercüme