22 Mayıs 2024 Çarşamba
ads
DOLAR 32.20 ₺
EURO 35.00 ₺
STERLIN 40.98 ₺
ALTIN 2,504.78 ₺
BTC 70,200.34 $
ETH 3,784.85 $
BİST 10,895.25

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Osman Sungur fark yaratmaya başladı

Yayınlama: 10 Mart 2024 Pazar 15:57 Okunma: 1026

Keşke 15 Temmuz 2023’teki Genel Kurul’da Sayın Niyazi Akdaş yeniden aday olduğunu açıklamasaydı ve Sayın Osman Sungur’da adaylığını geri çekmeseydi. 

Daha erken gelebilseydi hem bu kadar borcumuz olmazdı hem de ileriye dönük kurumsal planlar daha erken devreye girerdi. Kulüpte kafasına esen de kendi tarzına göre bir yönetim biçimi uygulayamazdı.

Yeni Başkan henüz koltuğuna oturmadan ödemeleri yaptı, kulübün kadın çalışanlarını toplayarak “Kadınlar Günü” kutlaması münasebetiyle hediyeler verdi. Maddiyatla ilgisi olmayan bu tarz inceliklere camianın ne kadar ihtiyaç duyduğu da görülmüş oldu. 

Teknik heyet ve futbolcular aylar sonra karşılarında bir muhatap buldular ve oldukça rahatladılar. İlk antrenmandaki neşeli tablo her şeyi açıklıyordu.

Birçok spor kulübü başkanı kulüpteki alacaklarını Kur Korumalı Mevduat şekline  dönüştürmüşken, Sayın Sungur daha ilk günden açıkladı; “Bu başkanlık makamları borç verilip, bu paraların geri alınabileceği makamlar değildir. Bu makama oturuyorsanız, kendiniz de bir bütçe ayırmanız gerekir. Kendim şahıs olarak bir bütçe ayırdım. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da destekleri olacaktır.”

Daha ne olsun ?    

Takımın havası birden değişti. Bu günkü rakibimiz sezonu kapatmak üzeredir. İnşallah önümüzdeki sezon toparlanıp geri dönerler. Onun için farklı kazandığımız ve attığımız kadar da kaçırdığımız gollere rağmen bu maçı ölçü almıyorum ama Buğra’nın ikinci devre serbest vuruştan kazandırdığı akıl dolu golü her maç için ölçü alabiliyorum.  

Geçen hafta sonunda play off ile puan farkımız 5 idi. Rakiplerimizin de kazanmasıyla puan farkı bu haftanın sonunda da yine 5 olarak kaldı.

Bu bakımdan önümüzdeki Kocaelispor ve Boluspor maçları çok önemlidir. Yönetim değişikliğinin etkilerini esas bu maçlarda göreceğiz.

Tercüme