3 Mart 2024 Pazar
ads
DOLAR 31.37 ₺
EURO 34.06 ₺
STERLIN 39.77 ₺
ALTIN 2,100.98 ₺
BTC 62,209.15 $
ETH 3,425.88 $
BİST 9,097.15

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Mücadele ve cesur futbol yeter

Yayınlama: 18 Eylül 2023 Pazartesi 12:20 Okunma: 61

Eyüpspor, seviye farkı sebebiyle bizim rakibimiz olan bir takım değil. İki takım arasında kadro değerinde 2.2 kat fark var. Bizim takımda Caner Erkin ayarında liderlik yapabilecek kimse yok. Tamamen iyi niyetle, hocanın söylediklerini yapan ve büyük bir mücadele ortaya koyan bir takımımız var. Vicdanen hiçbirisini eleştirmek içimden gelmiyor. Bundan sonra da morali bozmadan aynı şekilde devam etmelerini diliyorum. İlk 10-14 sıra içinde kalmak benim için yeterlidir. Daha fazlası hayal ürünüdür, o da benim peşinden gideceğim bir şey değildir. Bu gün iyi bir başlangıcın karşılığı olarak puan ortalamamız 2’dir. Lig bittiğinde yukardaki sıraların karşılığı olarak 1.3’te kalacaktır. Bu kadar…

 

Transfer sezonunu sayısal olarak bile değerlendiremedik. Giden 29, gelen 15 futbolcu izledik. Gelenlerin yarısı da bu lige yetecek kalitede değiller. Daha önceki yazılarımda belirttiğim için tekrara düşmeyeceğim. Henüz sakat ve cezalı futbolcu yokken mümkün olduğu kadar puan depolamalıyız. Zira eksildiğimiz günlerin inişi bize acı verecektir. Ve sadece yedek kulübesi güçlü olanlar ayakta kalacaktır.

Dünkü rakibimizin yedek kulübesindeki isimleri sayalım mı ?

 

Mustafa Pektemek, Ryan Babel, Uğur Demirok, Ömer Bayram, Mete Kaan Demir, Bekir Yılmaz, Melih Kabasakal…

Ve de tribünde olanlar ; Recep Niyaz, Fredy, Ezeh…

Bu 10 kişiden hangisi bizim ilgi alanımız dışında kalabilir ?     

İşte kadro derinliği dediğimiz şey budur. Savaşa giriyorsanız cephaneniz dolu olacaktır. Yoksa ne zaman mühimmatınız biterse o gün savaşı kaybedersiniz.

 

Hocamız için de şimdilik mümkün olduğunca idareli kullanmaktan başka çare gözükmüyor…

Çok takdir ettiğim yöneticimiz İsmet Beltan’a da bir mesajım var. Kendisi üzerine aldığı görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ama hakem yerine diğer arkadaşlarına da aynı çağrıyı yapsaydı daha isabetli olurdu.

Tercüme