3 Mart 2024 Pazar
ads
DOLAR 31.37 ₺
EURO 34.06 ₺
STERLIN 39.77 ₺
ALTIN 2,100.98 ₺
BTC 62,405.85 $
ETH 3,442.70 $
BİST 9,097.15

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Ligin 2. yarısı başlıyor

Yayınlama: 9 Ocak 2023 Pazartesi 23:07 Okunma: 35

Hatırlayalım; Gençlerbirliği ligin ilk yarısını 7 puanla son sırada bitirdi. Sadece bulunduğumuz ligin değil, 7 adet profesyonel ligin (Süper lig, 1. lig, 2. lig kırmızı ve beyaz gruplar, 3. lig 1-2-3 gruplar) en az puan alan takımıyız…

Yani daha net anlaşılması için söylüyorum; 130 takımın sonuncusuyuz…

Kendi ligimizde ilk yarıyı 32 puanla ikinci sırada bitiren bir takım, sezon sonunda aynı sırayı muhafaza ederse süper lige direkt çıkacak…

Bizim takım ise sezon sonunda 32+7= 39 puanı toplayabilirse belki ligde kalabilecek.

Bakın bu da garanti değil !

Yani süper lige çıkacak takım kadar performans göstersek dahi kurtuluş garantimiz olamayacak…

Şaşırdınız mı ?

Beni dinleyerek morali bozulan arkadaşlarım varsa, yancıları dinleyerek hiç olmazsa 3 ay kendilerini huzur içinde oyalamaları mümkün olabilir.  

Lig 16 Mayıs’ta bitiyor ama 3 ay sonrası 15 Nisan’a denk geliyor. Bu tarihte ihtimalen düşme kesinleşeceği için artık o tarihten sonra yancı mavraları iş yapmayacağından süreyi 3 ayla sınırlı tuttum.

Bilmem anlatabildim mi ?

Şimdi daha acı bir ihtimalden söz edeceğim…

Yüzüncü kuruluş yılımızı kutlayacağımız tarih 14 Mart 2023’tür. O tarihe kadar tam 11 maç oynayacağız. Eğer bu süreçte 5 yenilgi alırsak büyük ihtimalle lige daha da erken havlu atmış olacağız.

Peki o durumda, Anıtkabir’de Atamızın huzuruna hangi yüzle çıkacağız ?  

Başkanımızın kalemiyle deftere ne yazacağız ?    

Sonuç olarak; değerli Başkan’a soralım, küme düşmekten kurtulma şansı mucizelere kalmış takım için Arda Güler hakkını 10 milyon euro yerine 2,5 milyon euroya Fenerbahçe’ye devredip, daire ve dükkan olarak ne varsa onları da kelepir fiyata satarak kulübe nasıl bir hizmet yaptığınızı düşünüyorsunuz ? 

Bedavaya giden 4 yıldız adayımızdan ise henüz bahsetmiyorum. Eğer yanlış bir şey söylüyorsam benden kaynaklanmıyor. Siz açıklamadığınız için elbette dışardan duyduklarıma göre konuşuyorum. Aydınlatırsanız sevinirim.

Mayıs ayı geldiğinde mucize gerçekleşmezse, maddi kayıpları da çok tartışacağımız bu günden bellidir.

Zira şimdiye kadar sizleri defalarca uyardığımızı hatırlatırım…

Tercüme