3 Mart 2024 Pazar
ads
DOLAR 31.37 ₺
EURO 34.06 ₺
STERLIN 39.77 ₺
ALTIN 2,100.98 ₺
BTC 62,405.85 $
ETH 3,442.70 $
BİST 9,097.15

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Kızlarımız iyi başladı

Yayınlama: 19 Mart 2023 Pazar 22:02 Okunma: 59

Kulüpte bütün işler kötü gitmiyor, güzel şeyleri de görmezden gelemeyiz. Tam da 100. yılımızı kutladığımız bir zamanda Büyük Önderimiz Atatürk’ün çok değer verdiği kadınlarımız adına çok önemli bir başlangıç gerçekleşti.

Kadın Futbol Takımımız ilk resmi maçına çıktı ve 14-0 kazandı. Rakip Çubukspor’u da bu anlamlı girişiminden dolayı kutlarım.

Yönetim Kurulu Üyemiz Erdem Göktürk’ün İstanbul Defnespor’da edindiği tecrübe, taraftarı olduğu Gençlerbirliği’ne çok iyi yansımıştır.

 

2021 yılı Eylül ayında başlayan çalışmalar 1.5 yıl içinde meyvelerini vermiştir. Adımıza yakışır şekilde; kendi yetiştireceğimiz kadın futbolcular ile ülkemizin önemli kadın futbolu merkezlerinden birisi olacağımız kesindir. Zira Erdem kardeşimin iş yaşamındaki başarılarının da tanığıyım. Onun liderliğinde, 3. Ligde yer aldığımız bu günleri başarılarla geçip kısa zamanda üst liglere ulaşacağımıza inanıyorum.  

Kendisine şükran borçluyuz…   

Transferlerle oluşan bir takım ile süper lige dahil olmak yerine, en alt kademeden başlayarak sporcularımızla büyümek anlamlı bir tercih olmuştur.

 

 . Kadromuzun yaş ortalaması 17.5’tur.

 . Geniş kadrodaki 25 oyuncudan sadece ikisi daha önce lig maçında yer almış oyunculardır.

 . Teknik Sorumlumuz Baki Çiftçi, kadın futbolunda 10 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir. Fomget kulübünün kurucusu olup, alt yapıdan aldığı oyuncular ile en üst lige kadar çıkmış tecrübeli bir yetiştirici isimdir. Aynı projeyi Gençlerbirliği bünyesinde de tekrarlayacağına inanıyoruz.

 . Dünkü maçın farklı skoru ilk maç heyecanının aşılmasına yardımcı olmuştur.

 . Maçın 8. dakikasında stoperimiz Gizem, Gençlerbirliği tarihinin ilk kadın futbol golünü kaydetmiştir.     

 . Forvetimiz İklim tam 7 gole imza atmıştır. Diğer gollerimiz Zeynep (3), Şeymanur, Eylül ve İlayda ile gelmiştir.

 . Beş takımlı grupta ilk 2 takım playoff’a çıkacak, tek maç eliminasyon şeklinde oynanacak maçlar sonunda üç tur geçen takım üst lige terfi edecektir.

 

 . Haftaya cumartesi günü saat 12.00’de Gölbaşı’nda Fomget’in pilot takımı olan Yakacık Genç-Erlerbirliği Spor Kulübü ile oynayacağız.      

Sonuç olarak; kadın futbolu 100. yılımızda kulübümüze heyecan getirmiştir. Kaybettiğimiz motivasyonu tekrar kazanmamıza yardımcı olacaktır. 

Ayrıca ilk maçta olduğu gibi dolu tribünler önünde ama kulüp değerlerimize de uygun atmosferde bu kızlarımıza destek verecek taraftarlarımıza şimdi daha fazla ihtiyacımız vardır.

Dün Samsunspor ile oynadığımız maçta hoş olmayan sahneler gerçekleşmiştir. Gençlerbirliği kültürü; 100 yıldır şiddet olaylarının ve hatta kötü tezahüratın dışında kalmamızı sağlamıştır.

 

Devamını diliyorum…

Tercüme